Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2022

 • Žolinė Radzevičius-0f665bd30f921b0fb7596391a6c169f5.jpg

  GRAŽIAUSIA VASAROS ŠVENTĖ

  2022.08.16

  Kad Žolinės - ne tik gražiausia, bet ir svarbiausia vasaros šventė, supratome jau važiuodami troleibusu link Pažaislio... Žmonių vis daugėjo ir daugėjo, automobiliai grūdosi vienas paskui kitą...
  Kaip visada, Kauno valstybinis choras giedojo iškilmingose mišiose, kurias aukojo arkivyskupas L. Virbalas. Švenčiausios Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė visada pasižymi iškilmingumu, puikia nuotaika, atviru žmonių bendravimu.
  Minios susikaupusių žmonių įdėmiai klausėsi šv. Mišių ir jose skambančios nuostabios muzikos...
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Zvaigzdes Ukrainai. JPG-1a3f11593e763fcc1bef8c9b2c17bbbb.jpg

  TAI DAUGIAU NEI KONCERTAS, DAUGIAU NEI MUZIKA

  2022.08.12

  Pasaulio muzikos žvaigždės Ukrainai - daugiau nei koncertas, daugiau nei muzika,- sakė Pažaislio festivalio meno vadovas Edgaras Montvidas. - Savo dalyvavimu jame mes parodome neblėstantį palaikymą ir solidarumą su Ukrainos tauta karo akivaizdoje, o visi už bilietus surinkti pinigai keliauja Ukrainos jaunimo simfoniniam orkestrui bei MusicForFuture fondui, kuris rūpinasi evakuotaisiais jaunaisiais ukrainiečių muzikantais remti! Koncerto iniciatorė ir dirigentė Oksana Lyniv, baritonas Andrejus Bondarenko, smuikininkas Andrijus Murza yra tikrieji savo šalies ambasadoriai, klasikinės muzikos superžvaigždės! Koncerte spindėjo jaunos solistės Austėjos Zinkevičiūtės talentas (Pažaislio festivalis visada rūpinasi jaunaisiais!) Puikiai skambėjo  Kauno miesto simfoninis orkestras, įspūdingai dainavo Kauno valstybinis choras.

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • 296216691_528585229064180_2535393150031014970_n-f3f999a73e670300fe45aeb15c2dfc62.jpg

  JOHANNO SEBASTIANO BACHO „MOTETAI“

  2022.08.01

   
   
  J. S. BACHO „MOTETAI“ Pažaislio vienuolyno bažnyčioje rugpjūčio 19 d. 19 val.
  XII a. susiformavęs sakralinės giesmės – moteto žanras bėgant laikui keitėsi ir tobulėjo, įgavo įvairias formas ir tam tikrus tautinius bruožus. Protestantiškoje baroko epochos Vokietijoje jis tapo savarankišku žanru – vokišku motetu ir buvo kuriamas ne tradiciniu lotynišku, o vokišku tekstu. Muzikologai vienbalsiai sutaria, kad žanrinio ir muzikinio tobulumo viršūnę motetas pasiekė Johanno Sebastiano Bacho kūryboje. Jo meistriškai sukomponuoti, kupini įvairiausių polifoninių išraiškos priemonių, motetai dažnai vadinami „motetinėmis fugomis“.
  Kauno valstybinis choras, diriguojamas Roberto Šerveniko, Pažaislio muzikos festivalio klausytojams dovanos keturis iš aštuonių išlikusių J. S. Bacho motetų: dvigubam chorui parašytus „Singet dem Herrn ein neues Lied“ („Giedokite Viešpačiui naują giesmę“), „Komm, Jesu, komm“ („Jėzau, ateik“), penkiabalsį „Jesu, meine Freude“ („Jėzau, mano džiaugsme“) ir keturiems balsams skirtą „Lobet den Herrn alle Heiden“ („Šlovinkite Viešpatį visos tautos“). Šie vokalinio meno šedevrai skambės taip, kaip buvo įprasta J. S. Bacho tarnystės Šv. Tomo bažnyčioje Leipcige metais – pritariant vargonų pozityvui ir violončelei.
  Atlikėjai
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  Dalyvauja:
  ASTA KRIŠTAPONIENĖ (violončelė)
  Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
  Įėjimas nemokamas
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Žolinės-1944dbce457becdc02b0d6a3d46209dd.jpg

  ŽOLINĖS ATLAIDAI PAŽAISLYJE

  2022.07.26

  Rugpjūčio 15 d. 15 val. Pažaislio vienuolyne tradiciniai, šilti, gražūs ir įspūdingi ŽOLINĖS ATLAIDAI PAŽAISLYJE
  Giedos KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  Dirigentas MINDAUGAS RADZEVIČIUS
  Įėjimas nemokamas
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Pazaislis.jpg-ba719aa15d4022641c6200e5113db59f.jpg

  PROJEKTAS „PASAULIO MUZIKOS ŽVAIGŽDĖS“, SKIRTAS UKRAINAI

  2022.07.13

  Pažaislio muzikos festivalis ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ š. m. rugpjūčio 12 d. Pažaislio vienuolyno didžiajame kieme pakvies į išskirtinį muzikinį projektą „Pasaulio muzikos žvaigždės Pažaislyje“, skirtą Ukrainai. Pasaulinio garso dirigentė ukrainietė Oksana Lyniv kartu su savo tautiečiais – baritonu Andrei Bondarenko, smuikininku Andrii Murza, Kauno miesto simfoniniu orkestru bei Kauno valstybiniu choru atliks programą, skirtą savo Tėvynei. Koncerte be žinomų klasikos kūrinių daug dėmesio bus skiriama ukrainiečių kompozitorių muzikai.

  Visos lėšos, surinktos už parduotus bilietus į šį koncertą, bus skirtos nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams paremti.

  Tarptautinį pripažinimą pelniusi dirigentė OKSANA LYNIV yra pirmoji moteris dirigentė „Bayreuth Baroque Opera Festival“ istorijoje, kuriame ji 2021 m. debiutavo su opera – „Skrajojantis olandas“. Menininkė yra ir pirmoji italų operos teatro „Comunale di Bologna“ orkestro vyriausioji dirigentė moteris, o nuo 2022 m. ir šio teatro muzikos vadovė. O. Lyniv pasiekimai ir talentas gavo aukščiausią įvertinimą ir 2020 m. Tarptautiniuose operos apdovanojimuose („International Opera Awards“) – ji pelnė „operos Oskarą“ geriausios dirigentės kategorijoje. Savo šalyje O. Lyniv yra festivalio „LvivMozArt“ įkūrėja ir meno vadovė, Ukrainos jaunimo simfoninio orkestro (YsOU) įkūrėja, dirigentė ir meno vadovė.

  Ukrainos atlikėjai baritonas Andrei Bondarenko ir smuikininkas Andrii Murza, Oksanos Lyniv sutuoktinis – taip pat tarptautinėse scenose puikiai žinomi ir pripažinti menininkai. 2011 m. A. BONDARENKO laimėjo aukščiausią apdovanojimą prestižiniame „BBC Cardiff“ konkurse metų dainos atlikėjo kategorijoje. Solisto repertuare yra visos pagrindinės baritono partijos, o jo pasirodymais gėrėjosi „Carnegie“ (JAV), „Wigmore“ (D. Britanija) koncertų salių, Kelno, Berlyno, Miuncheno, Štutgarto, Ciuricho, Sidnėjaus bei kitų garsiausių pasaulio operos teatrų klausytojai. Lietuvos operos mylėtojai taip pat puikiai prisimena A. Bondarenkos sukurtą Onegino vaidmenį Dalios Ibelhauptaitės 2016 m. režisuotoje P. Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“. A. Bondarenko bendradarbiavimų sąraše jau rikiuojasi tokios pavardės, kaip Ivoris Boltonas, Yannikas Nézet-Seguinas, Vasily Petrenko, Enrique Mazzola, Kirilas Karabitsas, Andrew Littonas, Teodoras Currentzis, Michaelis Sturmingeris, Omeras Meiras Wellberis, Daniele Callegari, Lorenzo Viotti, Stefano Ranzani, Giacomo Sagripanti, Giampaolo Bisanti, Nickas Carteris, Ivanas Repušićas, Dmitry Kitajenko ir Cornelius Meisteris.

  Smuikininkas ANDRII MURZA greta solinės ir kamerinės muzikos atlikėjo karjeros yra tarptautinio Odesos smuikininkų konkurso įkūrėjas bei meno vadovas. A. Murza yra dalyvavęs tarptautiniuose Heidelbergo, Santandero, „LvivMozArt“ festivaliuose, koncertavęs daugelyje Europos, Azijos ir JAV koncertų salių. A. Murza kaip solistas koncertavo su Baden-Badeno filharmonijos, Kordobos, Ukrainos nacionaliniu simfoniniu, Odesos simfoniniu orkestrais, bendradarbiavo su žymiais pasaulio dirigentais: Oksana Lyniv, Azizu Shokhakimovu, Pawelu Przytocki, Hobartu Earle bei Peteriu Csaba.

  Pažaislio vienuolyno didžiajame kieme įvyksiantis muzikinis projektas „Pasaulio muzikos žvaigždės Pažaislyje“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 “ programos dalis.

  Atlikėjai

  KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS
  Vyr. dirigentas Constantine Orbelian, vadovas Algimantas Treikauskas

  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas

  Solistai:
  ANDREI BONDARENKO (baritonas)
  ANDRII MURZA (smuikas)

  Dirigentė OKSANA LYNIV

   


  Programoje
  Klasikinės muzikos aukso fondas ir ukrainiečių kompozitorių muzika

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • _DSC2125-f082e4731c278646d716323a068305f8.jpg

  PADĖKOJOME BEATAI ANDRIUŠKEVIČIENEI

  2022.07.08

  Su Kauno valstybiniu choru atsisveikino pianistė, ilgametė choro koncertmeisterė Beata Vingraitė Andriuškevičienė.
  Tris dešimtmečius mūsų keliai driekėsi per Lietuvą ir pasaulį. Tūkstančiai koncertų ir repeticijų, šimtai skirtingų kūrinių nuo lietuvių liaudies dainų iki stambiųjų pasaulio klasikos opusų...
  Talentinga, gerai išmananti kūrinius, puikiai jaučianti kolektyvą, be galo kruopšti ir atsakinga Beata buvo neatskiriama choro dalelė, kurią mylėjom, ja žavėjomės ir buvome dėkingi už nuostabų darbą...
  Dar ne kartą kreipsimės pagalbos, o gal ir susitiksime koncertuose...
   
   
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Z DSC08254-4dc80bcacca8f107e493f4fbf589d938.jpg

  ŠV. JONO ATLAIDAI ZAPYŠKYJE

  2022.06.26

   
  Šv. Jono atlaidai Zapyškyje - gražus renginys, skirtas broliškai Ukrainai.
  Įprastai linksmi Šv. Jono atlaidai prasidėjo Šv. Mišiomis, kurioms vadovavo Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila. Giedojo Kauno valstybinis choras, dirigavo Kęstutis Jakeliūnas.
  Po šv. Mišių skambėjo W. A. Mozarto „Requiem“. Šiam įstabiam kūriniui atlikti buvo pasitelktos įspūdingos tarptautinės pajėgos: Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras (vadovas Robertas Šervenikas), solistai Aistė Pilibavičiūtė (sopranas, Lietuva), Mae Hayashi (kontraltas, Japonija), Imanolas Laura (tenoras, Ispanija), Kšištofas Bondarenko (bosas, Ukraina), dirigentas Christianas Frattima (Italija).
  „Amžina šviesa Ukrainos didvyriams. Tegyvuoja laisvė!“, – šie dirigento Christiano Frattimos (Italija) žodžiai nuskambėjo visiškoje tyloje, pasibaigus koncertui Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios šventoriuje.
   
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Katedra Bartulis Norvila.jpg ..-142e78309de5bb75f7c6f68707bcdb68.png

  ŠV. MIŠIOS, SKIRTOS VYSKUPŲ R. NORVILODS IR E. BARTULIO VYSKUPYSTĖS 25-MEČIUI

  2022.06.22

  Birželio 29 d. 12 val. Kauno arkikatedroje bazilikoje vyks iškilmingos šv. Mišios, skirtos vyskupų Rimanto Norvilos ir Eugenijaus Bartulio vyskupystės 25-mečiui. Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Facebook_įrašai_Renginiai-04-2048x2048-7f81fbac22af9688f33609de83ca8298.jpg

  IN MEMORIAM PETRUI BINGELIUI

  2022.06.21

  Birželio 26 d., lydimas išrinkto naujo meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Roberto Šerveniko, Alytuje koncertuos Kauno valstybinis choras. Naujojo kolektyvo lyderio inicijuota programa bus skirta šviesiam maestro Petro Bingelio, vadovavusio chorui daugiau nei 51 metus, atminimui. Kauno valstybinis choras šiuo koncertu pagerbs per anksti mus palikusį maestro, dovanodamas jam ir klausytojams gražiausios chorinės muzikos puokštę. Ši programa kvies prisiminti maestro P. Bingelio darbus ir jo puoselėtas tiesas, leis prisiminti šią šviesią asmenybę, nuoširdų jo bendravimą: juk choristai šviesios atminties maestro dažnai švelniai pavadindavo „tėčiu“…

  Programoje

  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas

  Solistai

  Elena Kalvytaitė-Vitkauskienė (sopranas)

  Jurgita Šalčiūtė (mecosopranas)

  Amelija Lapinskaitė (klarnetas)

  Beata Andriuškevičienė (fortepijonas)

  Paulė Galinienė (fortepijonas)

  Dirigentas Robertas Šervenikas

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Zapyškis -de61bfeeeda29ebd03fe5736d02c5ff9.jpg

  W. A. MOZARTO „REQUIEM“ ZAPYŠKYJE

  2022.06.20

  Jau šį penktadienį, birželio 24 d., Šv. Jono Krikštytojo titulinių atlaidų Zapyškyje dieną kviečiame į nemokamą koncertą prie Senosios Zapyškio bažnyčios.
  12 val. Šventosios Mišios. Mišiose giedos Kauno valstybinis choras. Diriguos K. Jakeliūnas.
  14.30 val. W. A. Mozarto Requiem. Skiriama žuvusiems Ukrainos kare atminti.
  Atliks:
  Kauno miesto simfoninis orkestras, meno vadovas ir vyr. dirigentas K. Orbelian, vadovas A. Treikauskas,
  Kauno valstybinis choras, meno vadovas ir vyr. dirigentas R. Šervenikas,
  Solistai: Aistė Pilibavičiūtė (sopranas), Mae Hayashi (kontraltas), Imanol Laura (tenoras), Kšištof Bondarenko (bosas)
  Dirigentas – Christian Frattima
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • 273216164_3150505351900727_5724197229205900631_n-f39b246bb4f6660f87fc744a299ae6ab.jpg

  KOMPOZITORIAUS BRONIAUS KUTAVIČIAUS ATMINIMUI

  2022.06.11

  Šį penktadienį, birželio 17 d. 18 val. NEMOKAMAS KONCERTAS
  Kauno Kristaus prisikėlimo bažnyčioje.
  KOMPOZITORIAUS BRONIAUS KUTAVIČIAUS ATMINIMUI
  Atlikėjai
  KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS
  Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
  Programoje
  Bronius Kutavičius - „Paskutinės pagonių apeigos“
  Bronius Kutavičius - „Epitafija praeinančiam laikui“
  Šiais metais vienas iškiliausių Lietuvos kompozitorių, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Bronius Kutavičius būtų minėjęs 90-mečio jubiliejų. Deja, praeitų metų rugsėjo mėnesį kūrėjas mus paliko. Siekdama prisiminti šią neeilinę muzikos pasaulio figūrą Kauno valstybinė filharmonija, bendradarbiaudama su Pažaislio muzikos festivaliu, dovanos publikai išskirtinį koncertą, kuriame skambės du monumentalūs B. Kutavičiaus kūriniai: oratorijos „Paskutinės pagonių apeigos“ ir „Epitafija praeinančiam laikui“.
  Nuo XX a. 8-ojo dešimtmečio B. Kutavičius buvo ryški Lietuvos muzikos kultūros figūra. Jo kūryba išeina toli iš grynosios muzikos ribų, apima platų kultūrinį kontekstą, atidengdama amžių glūdumoje skendinčius tautų istorijos ir priešistorės klodus, materializuodama grynuosius mitinės ir religinės sąmonės archetipus.
  Oratorija „Paskutinės pagonių apeigos“ muzikos istorijoje – vienas pirmųjų iš pačių įsimintiniausių lietuviškų opusų. Kompozitorius ją kurdamas 1978 m. net neįsivaizdavo apie tokią būsimą kūrinio sėkmę. Magiško poveikio muzikos kūrinys atspindi dramatišką dviejų religijų – pagonybės ir krikščionybės susidūrimą. Per visą oratoriją auginamas judančio erdvėje, klausytojus apsupančio choro skambesys, o kūrinį vainikuoja vargonais atliekama choralą primenanti tema.
  Simfonija-oratorija „Epitafija praeinančiam laikui“ („Epitaphium temporum pereunti“) chorui ir orkestrui sukurta 1998 m. Keturių dalių veikalas simboliškai įgarsina reikšmingiausias Vilniaus istorijos datas: Lietuvos krikštą, Vilniaus miesto ir universiteto įkūrimą, Katedros atšventinimą. Pirmoje dalyje tekstą apie kunigaikščio Gedimino sapną choras ne išdainuoja, bet dramatiškai išskanduoja. Tauri antros dalies muzika šlovina vieną seniausių Vakarų Europos universitetų. Tarp trečios ir ketvirtos dalies tekstų yra ir poeto Sigito Gedos eilės, perteikiančios sielos pokalbį su motina Vilniuje, prie televizijos bokšto ar primenančios Katedros sugrąžinimą tikintiesiems.
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • TAR_5154-c9da444e6cc036f9d019d7746d494552.jpg

  GEDULO IR VILTIES DIENAI - A. DVOŘÁKO „REQUIEM“

  2022.06.03

  Gedulo ir vilties dienai atminti Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras, solistai L. Bendžiūnaitė, S. M. Fischer, M. Vitulskis, T. Girininkas, diriguojant Gintarui Rinkevičiui, atliks monumentalų kūrinį – čekų kompozitoriaus Antoníno Dvořáko (1841–1904) „Requiem“. Imtis rašyti mišias mirusiesiems A. Dvořáką paskatino 1890 m. gautas Birmingamo muzikos festivalio užsakymas. Panašu, kad paskata tokiam kūriniui atėjo pačiu laiku – A. Dvořákas tuo metu buvo savo karjeros viršūnėje, tad į naująjį kūrinį norėjo sudėti viską, ką buvo pasiekęs gyvenime kaip kompozitorius ir asmenybė. Sulaukęs beveik penkiasdešimties, autorius ėmėsi pastangų paliesti svarbiausius žmogaus egzistencijos klausimus ir išreikšti savo paties ryšį su Dievu.

  „Requiem“ – vienas iš intelektualiai giliausių A. Dvořáko darbų. Jame nėra jokio paviršutiniško puikavimosi, patoso ar melancholijos – vietoje to, kūrinys paženklintas drąsaus sielvarto, kuriame nėra niūrumo ar tragiškų poteksčių. Gyvenimo po mirties kompozitorius neiškelia aukščiau žemiškosios egzistencijos – jis yra dėkingas už visas dovanas, kurias gavo šiame pasaulyje. Mirties kontempliacija kūrinyje kelia ne baimę, o liūdesį – tai atsisveikinimas su brangiausiais žmonėmis, gamta ir taip mylima muzika.

  Koncertas organizuojamas bendradarbiaujant su KĮ Kauno valstybine filharmonija.

  Atlikėjai

  LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius

  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas

  Solistai:
  LAURYNA BENDŽIŪNAITĖ (sopranas)
  STINE MARIE FISCHER (mecosopranas)
  MERŪNAS VITULSKIS (tenoras)
  TADAS GIRININKAS (bosas)

  Dirigentas GINTARAS RINKEVIČIUS

   


  Programoje
  Antonín Dvořák – „Requiem“ b-moll solistams, chorui ir orkestrui, op. 89, B. 165

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Pumeza_Arias_image_only-582b8f95a02ad3502962e2c21c155a33.jpg

  „PORGIS IR BESS“ VILNIUJE

  2022.05.30

  Vilniečiai galės gėrėtis nuostabiomis ankstyvojo amerikietiško džiazo operos kūrėjo G. Gershwino melodijomis. 
  Šeštadienį, birželio 4 d., 20 val. A. Mickevičiaus bibliotekos vidiniame kiemelyje, Trakų g. 10...
  Legendinio amerikiečių kompozitoriaus, muzikos novatoriaus Georgo Gershwino (1898–1937) opera „Porgis ir Besė“ scenos šviesą išvydo 1935-aisiais. Nors operos kūrimo procesas ėjosi lengvai, visai kitaip buvo su jos įgyvendinimu ir priėmimu. Operos pasaulis buvo nepasiruošęs juodaodžių operai, džiazo pasaulis buvo nepasiruošęs operai apskritai. Ir nors G. Gershwinui pavyko rasti pagrindinius vaidmenis galinčius atlikti afroamerikiečius dainininkus, „Porgis ir Besė“ iš pradžių populiarumo nesulaukė. Tikroji kūrinio sėkmė aplankė tik 1976-aisiais – po pastatymo Hiustono didžiojoje operoje „Porgis ir Besė“ tapo viena žymiausių ir dažniausiai atliekamų operų pasaulyje.
  Kūrinio veiksmas vyksta 1912 m. juodaodžių žvejų kaimelyje Pietų Karolinoje. Besė – prastą reputaciją turinti moteris, bandanti pabėgti nuo savo žiauraus mylimojo, kuris įtariamas žmogžudyste. Vienintelis žmogus, norintis suteikti jai pastogę – luošys Porgis. Operos muzikiniame audinyje girdėti Niujorko džiazo muzikos atspalvių, jame gausu juodaodžių liaudies dainų, bliuzo, spiričiuelio motyvų. Simboliška, kad pasaulinio muzikos lobyno hitu tapusi arija „Summertime“ iš operos „Porgio ir Besės“ skelbia vasaros bei didžiausio Lietuvoje klasikinės muzikos festivalio pradžią!
  Atlikėjai
  LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  Solistai:
  PUMEZA MATSHIKIZA (sopranas)
  KEVIN SHORT (bosas-baritonas)
  Dirigentas GINTARAS RINKEVIČIUS
  Programoje
  George Gershwin – PORGIS IR BESĖ (gražiausi operos fragmentai)
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • foto Jonas Danielevicius_2021 (150 of 185)_1024x683-219a41cee559720eaa9a9deb041d6e44.jpg

  PAŽAISLIO PRADEDAMASIS - G. GERSHWINO „PORGIS IR BESS“

  2022.05.26

  Jau kitą penktadienį, birželio 3 d., 20 val. Pažaislio vienuolyne...
  Legendinio amerikiečių kompozitoriaus, muzikos novatoriaus Georgo Gershwino (1898–1937) opera „Porgis ir Besė“ scenos šviesą išvydo 1935-aisiais. Nors operos kūrimo procesas ėjosi lengvai, visai kitaip buvo su jos įgyvendinimu ir priėmimu. Operos pasaulis buvo nepasiruošęs juodaodžių operai, džiazo pasaulis buvo nepasiruošęs operai apskritai. Ir nors G. Gershwinui pavyko rasti pagrindinius vaidmenis galinčius atlikti afroamerikiečius dainininkus, „Porgis ir Besė“ iš pradžių populiarumo nesulaukė. Tikroji kūrinio sėkmė aplankė tik 1976-aisiais – po pastatymo Hiustono didžiojoje operoje „Porgis ir Besė“ tapo viena žymiausių ir dažniausiai atliekamų operų pasaulyje.
  Kūrinio veiksmas vyksta 1912 m. juodaodžių žvejų kaimelyje Pietų Karolinoje. Besė – prastą reputaciją turinti moteris, bandanti pabėgti nuo savo žiauraus mylimojo, kuris įtariamas žmogžudyste. Vienintelis žmogus, norintis suteikti jai pastogę – luošys Porgis. Operos muzikiniame audinyje girdėti Niujorko džiazo muzikos atspalvių, jame gausu juodaodžių liaudies dainų, bliuzo, spiričiuelio motyvų. Simboliška, kad pasaulinio muzikos lobyno hitu tapusi arija „Summertime“ iš operos „Porgio ir Besės“ skelbia vasaros bei didžiausio Lietuvoje klasikinės muzikos festivalio pradžią!
  Atlikėjai
  LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  Solistai:
  PUMEZA MATSHIKIZA (sopranas)
  KEVIN SHORT (bosas-baritonas)
  Dirigentas GINTARAS RINKEVIČIUS
  Programoje
  George Gershwin – PORGIS IR BESĖ (gražiausi operos fragmentai)
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • 282654205_3236068956677699_7063908218784660446_n-9059fbe44878bfdb74b4222f0f242e6b.jpg

  KONCERTAI BELGIJOJE IR OLANDIJOJE

  2022.05.22

  Kauno valstybinio choro gastrolės Belgijoje ir Olandijoje. Pirmasis koncertas Mechelene, nedideliame, gilią istorją turinčiame mieste šalia Briuselio. Puiki akustika milžiniškoje 13-ajame amžiuje statytoje Mecheleno katedroje su legendiniu 97 metrų aukščio bokštu, kuris vis dar nėra užbaigtas. Koncerto pradžioje F. Neyrincko Artikel 1, po to L. van Bethoveno 9-oji.  Orkestras „Casco fill“, Kauno valstybinis choras, solistai Eleanor Lyons, sopranas, Katrin Wundsam mezzosopranas, Daniel Norman, tenoras, Sander Klemens, baritonas. Dirigentas Benjamin Haemhouts.

  Jau kitą dieną koncertas viename ryškiausių istorinių Europos miestų Antverpene. Didžiausia 16-ojo amžiaus Europos finansų birža tapo puikia koncertų sale. Seniai planuotas Antverpeno pavasario festivalis po dvejų pandemijos metų sukvietė karščiausius Belgijos klasikinės muzikos gerbėjus. Kaip rašė vietos spauda – „Vakar dangus praskaidrėjo virš Handelsbeurs Antwerpen Events su nuostabia  „Ode džaiugsmui“. Kokia jėga, koks grožis!“

  Koncertų ciklą užbaigė pasirodymas vienoje geriausių Europos salių De Doelen Roterdame, Olandijoje.

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Modestas-Pitrėnas-PJAUTAS-ba57a72f155838df7078bf18f1aa5718.jpg

  F. MENDELSSOHNO-BARTHOLDY „ŠLOVINIMO GIESMĖ“

  2022.05.12

  Jau rytoj Kauno valstybinėje filharmonijoje skambės monumentali vokiečių kompozitoriaus Felixo Mendelssohno-Bartholdy partitūra „Šlovinimo giesmė“. Ši simfoninė kantata buvo sukurta 1840 m. ir skirta svarbiam žmonijos intelektinio progreso jubiliejui – 400-osioms metinėms nuo tada, kai XV a. spaustuvininkas Johannesas Gutenbergas sumeistravo rankinį knygų spausdinimo prietaisą, pakeitusį žmonijos istoriją.
  „Šlovinimo giesmę“ atlieka gausios Lietuvos ir užsienio solistų bei pagrindinių mūsų šalies kolektyvų pajėgos: Agnė Stančikaitė, Justina Gringytė, Adamas Zdunikowskis, Kauno valstybinis choras ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojami maestro Modesto Pitrėno.
  Koncerte taip pat skambės austrų kompozitoriaus, Naujosios Vienos mokyklos įkūrėjo Arnoldo Schönbergo „Pragiedrėjusi naktis“, sukurta ties XX amžiaus slenksčiu, 1899-aisiais. A. Schönbergas net triskart grįžo prie šios itin jam svarbios partitūros, ją peržiūrėjo ir gyvenimo pabaigoje. Šią muziką įkvėpė ekspresionizmui artimo vokiečių poeto Richardo Dehmelio tekstas iš poetinio rinkinio „Vyras ir moteris“.
  ŠLOVINIMO GIESMĖ
  Gegužės 13 d., penktadienį, 18 val. Kaunas, Kauno valstybinė filharmonija
  Gegužės 14 d. 19 val., šeštadienį, Vilnius, Lietuvos nacionalinė filharmonija
  Atlikėjai:
  LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  Solistai:
  AGNĖ STANČIKAITĖ (sopranas)
  JUSTINA GRINGYTĖ (mecosopranas)
  ADAM ZDUNIKOWSKI (tenoras, Lenkija)
  Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
  Programoje:
  Arnold Schönberg– „Pragiedrėjusi naktis“ („Verklärte Nacht“), op. 4
  Felix Mendelssohn-Bartholdy – Simfoninė kantata „Šlovinimo giesmė“ („Lobgesang“) solistams, chorui ir orkestrui, op. 52
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • 280439180_3223123044638957_6503766621581878614_n-7aea7163a7487078fbedfbd57ec1af45.jpg

  B. HAEMHOUTS APIE KONCERTUS NYDERLANDUOSE

  2022.05.11

  Gegužės 19-21 d. mūsų choras koncertuos Mechelene, Antverpene ir Roterdame kartu su orkestru „Casco phil“ ir solistais. Kaip gimė šis koncertų ciklas, klausiame orkestro meno vadovo ir šių koncertų dirigento Benjamino Haemhouts.
  Tai dvigubas projektas, dviejose šalyse: Belgijoje ir Nyderlanduose. „Casco phil“ orkestras turi sponsorių, kuris įsikūręs Roterdame, todėl planavome koncertą ten. Aš jiems pasiūliau tai, apie ką seniai svajojau - atlikti Bethoveno IX simfoniją kartu su šiuolaikinės muzikos kūriniu. Taip šiame koncerte atsirado IX simfonija ir jauno Belgijos kompozitoriaus Frederiko Neyrincko „Artikel 1“. Taip pat esu Naujosios muzikos festivalio Antverpene vadovas. Jis vyksta Handelsbeurs – tik ką atnaujintuose nuostabiuose XVI amžiaus prekybos rūmuose. Čia rengiame Antverpeno pavasario festivalio koncertus.
  Kaip derinasi viename koncerte XIX amžiaus romantikas Beethovenas ir šiuolaikinis kūrėjas?
  Muzika yra šiek tiek konservatyvi ir savo raida atsilieka nuo kitų menų – šiuolaikinio šokio, teatro, tapybos ar skulptūros. Mes nuolat grojame muziką, sukurtą prieš 200-300 metų. Mano manymu, mes grojame per mažai šiuolaikinės muzikos. Jei taip elgsimės dar 50 ar 100 metų, mes tapsime pramogų verslu, o ne meno forma. Turime nešti naują žodį. Geriausia tai daryti derinant žinomus kūrinius, kaip Beethoveno IX ar III simfonijas su įdomiais naujais kūriniais. Publikai tai patiks. Nes vien tik grodami Bachą, Mocartą, Šubertą ar Bramsą, sulauksime klausytojų nepasitenkinimo. Publika atras ir priims naujus kūrinius, jei juos pateiksime tinkamu būdu. Ir tikrai didžiulė auditorija yra atvira tokiems dalykams, daug labiau, nei mums atrodo.
  Koncertai vyks puikiose, tačiau visiškai skirtingose tiek architektūra, tiek akustika salėse.
  Mecheleno katedra yra tradicinė milžiniška katedra, nuostabus architektūros kūrinys, turintis puikią akustiką, mes galėsime ją išbandyti ir įvertinti. Antverpeno Handelsbeurs salės akustika nėra tokia įspūdinga, bet turi daug kitų privalumų ir problemų. Na, o De Doeleno koncertų sale Roterdame yra viena geriausių salių visoje Europoje. Tai bus skirtingi koncertai, keliantys mums didelius reikalavimus, tai bus iššūkis.
  Šie koncertai turėjo vykti prieš dvejus metus, bet buvo nukelti dėl pandemijos. Per tą laiką jūs galėjote rasti kitą kolektyvą. Kodėl pasirinkote Kauno valstybinį chorą?
  Ieškojome choro Belgijoje, bet dauguma chorų atlieka operų muziką ir jų galimybės ribotos, jų sudėtis nepakankama. Antra, aš buvau Kaune prieš ketverius metus pasiklausyti choro. Man jis patiko, padarė įspūdį kokybė, todėl kilo mintis sukurti tarptautinį projektą. Štai kodėl mes koncertuosime Belgijoje.
  Kauno choras yra ypatingos kokybės kolektyvas. Aš sakiau vadovui, kad man įspūdį daro tai, kad choras integravęs skirtingų atlikimo mokyklų patirtį ir sėkmingai jas derina. Aš susižavėjęs jų balsais ir energija, mes dirbame su aukščiausios kokybės choru, idealiai tinkančiu Beethovenui. Šis projektas bus vykdomas geriausiose salėse su puikiu orkestru, geriausiais solistais ir žinomu, nuostabiu choru.
  Kalbino Vilius Kaminskas
  Nuotraukose Benjaminas Haemhouts ir Kauno valstybinio choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Robertas Šervenikas.
  Plačiau apie orkestrą „Casco phil“ ir koncertus galite rasti orkestro svetainėje:
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • St-Romboutskathedraal3-4aada2966c194ce0a864418e7cc8cbb5.jpg

  KONCERTAI BELGIJOJE IR OLANDIJOJE

  2022.05.09

  Šiandien Kauno valstybinis choras repetuoja L. van Beethoveno IX simfoniją ir Frederiko Neyrincko – Artikel 1.Choras ruošiasi koncertams Belgijoje ir Nyderlanduose su orkestru „Casco phil“ ir solistais Eleanor Lyons, sopranas, Katrin Wundsam mezzosopranas, Daniel Norman, tenoras, Sander Klemens, baritonas. Dirigentas Benjamin Haemhouts.

  Gegužės 19 d. 20 val. Sint-Romboutskathedraal, Mechelene,

  Gegužės 20 d. 20 val. Handelsbeurs, Antverpene,

  Gegužės 21 d. 20 val. Rotterdame, De Doelen salėjė.

  „Casco phil“ tai be galo lankstus ir gana drąsus kolektyvas, pristatantis novatoriškus koncertus, kuriuose skamba gerai žinomas repertuaras, kartu su mažiau žinomu kūriniu ir nauja muzika, su geriausiais solistais ir dirigentais.

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • ART DECO mažas-48b9302e2942c156596cd8e1bc9d22a9.jpg

  KAUNAS IR ART DECO

  2022.05.05

  Šiandien Kauno valstybinis choras, diriguojamas meno vadovo profesoriaus Roberto Šerveniko, įrašinėja didelį pluoštą dainų iš lietuvių klasikos repertuaro. Kauno valstybinės filharmonijos vestibiulyje darbuojasi LRT televizijos filmavimo grupė. Kaip retai pasitaiko, dirba penkios filmavimo kameros. Projekto prodiuseris Jonas Vilimas ir režisierius Armas Rudaitis dar negalėjo įvardinti galutinio filmo pavadinimo, nes kol kas yra aiški tik idėja, kurios autorė Agnė Biliūnaitė. Raktiniai sumanymo žodžiai – Kaunas ir Art Deco. Aišku, kad dar bus filmuojami gražiausi prieškario Kauno moderniosios architektūros pavyzdžiai. Vienas tokių – buvę Teisingumo ir Seimo rūmai, dabartinė Kauno filharmonija. Garso takelio pagrindą sudarys mūsų choro atliekamos dainos.
  Šiandien įrašomos:
  S. Šimkaus, J. Zauerveino „Lietuviais esame mes gimę“, A. Bražinsko, A. Dabulskio „Ąžuolais vainikuotas“, Č. Sasnausko, V. Kudirkos „Karvelėli mėlynasai“, solistas M. Stanevičius, J. Tallat Kelpšos, Maironio „Kur lygūs laukai“, L. Vilkončiaus, J. Marcinkevičiaus „Dėl tos dainos“, J. Naujalio, Maironio „Jaunimo giesmė“, J. Naujalio, Maironio „Už Raseinių“, M. K. Čiurlionio-V. Augustino „Dainų dainelė“-„Anoj pusėj Dunojėlio“, solistė J. Mikalauskienė, J. Gruodžio „Aš ne uliot atėjau“, R. Žigaičio, Br. Mackevičiaus „Tyla“, J. Naujalio „Ant kalno karklai“, K. Brundzaitės, A. Dabulskio „Varpai“, . Makačino „Tu tu tu, kas būtų“, J. Naujalio Maironio „Tupi šarka“, ir, žinoma, J. Naujalio-J.Juzeliūno ir Maironio „Lietuva brangi“. Akompaniatorė Paulė Galinienė.
  Lauksime filmo premjeros...
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Lietuvos Filharmonija Lietuviai Nac ork MAŽAS-493ffbe56d05aec7d7eff909e88094fe.png

  A. SCHONBERGO IR F. MENDELSSOHNO-BARTHOLDY KŪRINIAI KONCERTE ŠLOVINIMO GIESMĖ

  2022.05.02

  Šis vakaras yra tikra muzikinė šventė patiems išrankiausiems klausytojams, nes programoje skamba monumentali vokiečių kompozitoriaus Felixo Mendelssohno-Bartholdy partitūra „Šlovinimo giesmė“. Ši simfoninė kantata buvo sukurta 1840 m. ir skirta svarbiam žmonijos intelektinio progreso jubiliejui – 400-osioms metinėms nuo tada, kai XV a. spaustuvininkas Johannesas Gutenbergas sumeistravo rankinį spausdinimo prietaisą, kurį sudaro judančios literos (metalinės kaladėlės su veidrodinio atspindžio raidėmis). „Šlovinimo giesmę“ atlieka gausios Lietuvos ir užsienio solistų bei pagrindinių mūsų šalies kolektyvų pajėgos: Agnė Stančikaitė, Justina Gringytė, Adamas Zdunikowskis, Kauno valstybinis choras ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojami maestro Modesto Pitrėno.
  Koncerte taip pat skambės austrų kompozitoriaus, Naujosios Vienos mokyklos įkūrėjo Arnoldo Schönbergo „Pragiedrėjusi naktis“, sukurta ties XX amžiaus slenksčiu, 1899-aisiais. A. Schönbergas net triskart grįžo prie šios itin jam svarbios partitūros, ją peržiūrėjo ir gyvenimo pabaigoje. Šią muziką įkvėpė ekspresionizmui artimo vokiečių poeto Richardo Dehmelio tekstas iš poetinio rinkinio „Vyras ir moteris“, pasakojantis apie susitikimą tamsią naktį.
  Per skurdų, šaltą mišką žengia dviese; | juos lydi mėnuo, jie žvelgia priekin. | Mėnulis ritasi virš ąžuolų aukštų; | joks debesis netemdo mėnesienos, | juodi šešėliai nugula takus. (Richard Dehmel, „Pragiedrėjusi naktis“)
  ŠLOVINIMO GIESMĖ
  Gegužės 13 d., penktadienį, 18 val. Kaunas, Kauno valstybinė filharmonija
  Gegužės 14 d. 19 val., šeštadienį, Vilnius, Lietuvos nacionalinė filharmonija
  Atlikėjai:
  LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  Solistai:
  AGNĖ STANČIKAITĖ (sopranas)
  JUSTINA GRINGYTĖ (mecosopranas)
  ADAM ZDUNIKOWSKI (tenoras, Lenkija)
  Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
  Programoje:
  Arnold Schönberg– „Pragiedrėjusi naktis“ („Verklärte Nacht“), op. 4
  Felix Mendelssohn-Bartholdy – Simfoninė kantata „Šlovinimo giesmė“ („Lobgesang“) solistams, chorui ir orkestrui, op. 52
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Foto-Jonas-Danielevicius_KVCH-1-600x400-e6db990c18c37204ca87c5c7cc602a25.jpg

  SAKRALINĖS MUZIKOS KONCERTAS MARIJAMPOLĖJE

  2022.04.16

  Balandžio 24 d. 15.30 val. Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje Kauno valstybinis choras kviečia į Sakralinės muzikos koncertą.
  Meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Robertas Šervenikas.
  Jurgita Mikalauskienė - sopranas, Rūta Jančkaitienė - sopranas, Artūras Kurmalijevas - tenoras, Deimantas Braukyla - bosas.
  Mindaugas Radzevičius - vargonai, Paulė Galinienė - fortepijonas, dirigentas - Kęstutis Jakeliūnas.
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Fleming Mažas-5f616f88891bd6663e32bbe11c21df33.jpg

  KONCERTAS SU RENEE FLEMING

  2022.04.06

  Balandžio 18 d. 18 val. Kauno Žalgirio arenoje nepakartojamoji Renee Fleming.
  Kartu su Edgaru Montvidu, Kauno miesto simfoniniu orkestru ir Kauno valstybiniu choru...
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • 6.-6f2bc507ab0457470c11b7c6a8b61515.jpg

  CHORO VADOVO GIMTADIENIS

  2022.04.01

  Šiandien Kauno valstybinio choro meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Roberto Šerveniko gimtadienis. Deja, negalime pasveikinti asmeniškai, nes Maestro išvykęs. Šį vakarą jis diriguoja A. Adamo baletą „Žizel“ (Giselle) Bavarijos valstybiniame operos teatre Miunchene.
  Sveikiname Maestro, linkime gražaus gimtadienio, ilgų kūrybos metų...
  Jei kartais važiuotumėte per Šveicariją, siūlome užsukti į Ciurichą. Balandžio 10,18, 24, 28 d. ir birželio 6, 11, 12 d. Ciuricho operos teatre R. Šervenikas diriguos P. Čaikovskio baletą „Miegančioji gražuolė“.
  O mes lauksime vadovo sugrįžtant. Turime daug didelių ir gražių darbų...
  Plačiau Skaityti viską Dalintis

Puslapis 1 iš 2  > >>