Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2022

 • Balkonas maza.jpg-d090dd04063d272f1fce85b217121f39.jpg

  KONKURSAS Į KAUNO VALSTYBINIO CHORO DAINININKŲ PAREIGAS

  2022.09.19

  Kauno valstybinė filharmonija skelbia konkursą į Kauno valstybinio choro dainininkų (tenorų, bosų, sopranų, altų balsų) pareigas.
  Reikalavimai:
  – aukštasis universitetinis ar jam prilygintas (bakalauro kvalifikacinio laipsnio) muzikos srities išsilavinimas;
  – geri vokaliniai duomenys;
  – geras lietuvių kalbos ir bent vienos užsienio kalbos mokėjimas.
  Kandidatai turi pateikti šiuos dokumentus:
  – gyvenimo aprašymą (siunčiamas e. p.);
  – prašymą dalyvauti konkurse (pildomas vietoje);
  – išsilavinimą patvirtinančių dokumentų kopijas (priimant į darbą);
  – asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją (priimant į darbą).
  Gyvenimo aprašymą (CV) prašome siųsti iki 2022 m. spalio 4 d. e. p. lina@kaunofilharmonija.lt
  Konkursas į Kauno valstybinio choro dainininkų pareigas vyks 2022 m. spalio 6 d. 14 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje. Konkursas bus vykdomas perklausos būdu. Kandidatai atlieka laisvai pasirinktą kūrinį.
  Darbo užmokestis: pareiginės algos koeficientas – nuo 6,00 iki 7,15 (pareiginės algos baziniais dydžiais, nustatytais Lietuvos Respublikos Vyriausybės, neatskaičius mokesčių), priklausomai nuo turimo profesinio darbo stažo. Galimi priedai už pasiektus rezultatus.
  Informacija teikiama: tel. (8 37) 201 562, e. p. lina@kaunofilharmonija.lt
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • kauno-kantatos-repeticija-juliaus-balasaicio-nuotr-91238201-d54173ef149558a1e7405ac418f87429.jpg

  „KAUNO KANTATA“ JAU NETRUKUS „ŽALGIRIO“ ARENOJE

  2022.09.15

  „Kauno kantata“ „Žalgirio“ arenoje suburs beveik 300 atlikėjų: žiūrovai patys pasirinks, ko klausyti ...  Įtraukianti patirtis – daugybę kartų įvairiuose anonsuose skambėjusi frazė. Visgi rugsėjo 30–spalio 1 dienomis „Žalgirio“ arenoje laukia būtent tai. Dviejų iš Lietuvos kilusių menininkų Philipo Millerio (PAR) ir Jenny Kagan (JK) kuriama „Kauno kantata“ – tai nepaprastas ir nepakartojamas garso ir vaizdo labirintas, kokio Lietuvoje iki šiol nebuvo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

  Šis projektas – vienas paskutiniųjų didžiųjų „Kaunas 2022“ renginių, taip pat viena svarbiausių „Kaunas 2022“ programos „Atminties biuras“ iniciatyvų bei baigiamasis tarptautinio Litvakų kultūros forumo akcentas, atminties temas šiuolaikiškai pateikiantis kūrinys, kurio premjerai ruošiamasi jau kelerius metus. Beveik 300 atlikėjų gyvai SUSIJĘ STRAIPSNIAI Programos „Atminties biuras“ kuratorė Daiva Price: tai kelionė, po kurios Kaunas niekada nebebus toks, koks buvo „Pati bandžiau atsiminti, ar daugybėje aplankytų muzikos renginių kada teko ką nors panašaus patirti, bet ne“, – įsitikinusi „Kauno kantatos“ prodiuserė, teatrologė Ina Pukelytė. Ji išduoda, kad šio eksperimentinio kūrinio premjeros metu žiūrovai bus pakviesti judėti po arenos erdvę ir iš itin arti stebėti kantatą atliekančius muzikantus. Tarp atlikėjų, kurių projektas subūrė beveik 300 – Kauno miesto simfoninis orkestras, klezmerių orkestras, pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“, VDU Muzikos akademijos studentai, folkloro ansambliai „Kadujo“, „Ratilėlis“ ir daugelis kitų. Tokio masto ir kompleksiškumo imersinis kūrinys neįsivaizduojamas be choro – jų prie projekto prisijungė ne vienas. Tai ir Kauno valstybinis choras, ir „Cantate Domino“, ir vaikų kolektyvai. Taip pat solistai – Rafailas Karpis, Agnė Stančikaitė, Steponas Zonys, Tshegofatso Moeng (PAR), skaitovės Bella Shirin ir Violeta Rakauskaitė-Shtromas.

  „Itin malonu šiame projekte dirbti su vienu užimčiausių šalies aranžuotojų Jievaru Jasinskiu, šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaethesis“ įkūrėju dirigentu Karoliu Variakoju bei „Kaunas 2022“ atidarymo renginio režisieriumi Chrisu Baldwinu“, – apie bendradarbystę geriausio įmanomo įspūdžio vardan pasakoja „Kauno kantatos“ prodiuserė. Paklausta apie didžiausius iššūkius I. Pukelytė sako, kad sudėtingiausia buvo suderinti šimtų žmonių grafikus – profesionalūs muzikantai dirba įprastu metu, o mėgėjų kolektyvai repetuoti gali tik vakarais. Kantatoje sklendžianti mintis – žvilgsnis į kitą Pirmoji „Kauno kantatos“ sėkla pasėta „Kaunas 2022“ vadovei Virginijai Vitkienei lankantis Pietų Afrikos Respublikoje, kur moteris išgirdo ją palietusį litvako kompozitoriaus Philipo Millerio kūrinį apartheido tema. Iš Lietuvos kilęs menininkas dalyvavo ne vienoje Kauno bienalėje – čia susipažino su Anglijoje gimusia vizualių sprendimų menininke Jenny Kagan, kurios tėvai – kauniečiai (šiuo metu Gimnazijos g. 4 veikia menininkės šeimos istoriją atskleidžianti paroda „Iš tamsos“). Tad į kvietimą parašyti kūrinį pagrindinei „Kaunas 2022“ programai kompozitorius atsakė pasiūlymu dirbti kartu su J. Kagan. Dokumentinę medžiagą kantatai menininkai pradėjo rinkti 2020 m., jiems talkino archyvuose ne vieną valandą praleidęs Kauno jaunimas. Holokaustą išgyvenusių žydų, taip pat lietuvių liudijimų bei atsiminimų, ieškota ir kitų šalių archyvuose. Be Holokausto temos, „Kauno kantatos“ kūrėjams svarbios ir Sibiro tremtys, taip pat – pokariu kentėjusių „vilko vaikų“ likimai. „Kauno kantatos“ repeticija© Juliaus Balašaičio nuotr. „Nesiekiame dokumentinio atpasakojimo – juk kuriame m

  Nesiekiame dokumentinio atpasakojimo – juk kuriame meną. Norime atskleisti istorijos kompleksiškumą. Į faktus Jen ir aš žiūrime kaip į akimirkas, į dviejų žmonių susidūrimus, kuriuose slypi vienas kito žmogiškumo atpažinimas. Kai tai įvyksta, kai supranti, kad kitas yra pažeidžiamas, kad jo gyvybė gal net priklauso nuo tavęs, tampi kito atžvilgiu etiškas – apie tai juk rašė Kaune gimęs filosofas Emmanuelis Levinas“, – svarsto P. Milleris, trečios kartos PAR litvakas, kurio seneliai iš Lietuvos ir Latvijos išvyko dar iki Antrojo pasaulinio karo. J. Kagan atskleidžia, kad kantatoje bus ir Kauno gete išgyvenusios, čia būsimąjį vyrą sutikusios jos mamos istorija apie gelbėtoją: „Šis kūrinys yra visų pirma Philipo Millerio darbas, jo pasakojimas, tačiau aš savo tyrimais irgi prisidėjau. Iš pradžių parodą „Iš tamsos“ ir kantatą siekiau atskirti, bet vėliau supratau, kad bus puiku, jei šie projektai susikirs. Tas pats tekstas, kurį rasite parodoje, bus ir kantatoje. Tai mano mamos žodžiai: „Kodėl kas nors renkasi rizikuoti savo gyvybe, kad išgelbėtų mus – neišsprendžiamas klausimas.“

  „Kauno kantata“ vyks rugsėjo 30–spalio 1 dienomis „Žalgirio“ arenoje. Įsigyti bilietus galima čia. Visą „Kaunas 2022“ programą rasite www.kaunas2022.eu ar mobiliojoje programėlėje

   

   

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • MARIJAMPOLĖ 09 17-3314224746d21e0fb56415466e10ca06.jpg

  VIEŠNAGĖ MARIJAMPOLĖJE

  2022.09.12

  Marijampolės apskrities Lions klubas kviečia į Lietuvos Lions klubų asociacijos XXV forumą Marijampolėje rugsėjo 17 dieną! Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • TAR_5097-0418e1082a6ce4ee84a1c62055610d2d.jpg

  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS XII TARPTAUTINIAME ŠV. JOKŪBO FESTIVALYJE

  2022.09.06

  XII-ojo tarptautinio Šv. Jokūbo festivalio rengėjai pakvietė Kauno valstybinį chorą rudenį pasitikti su turtinga programa Šventiesiems Jokūbo metams ir Ukrainai palaikyti. Cantus avium / Dainuojantys paukščiai – rudenį nuspalvins ryškesnėmis spalvomis ir pakvies klausytojus į Šv. Jokūbo muzikos šventę!
   
  J.S. Bach. MOTETAI
  Atlikėjai:
  ASTA KRIŠTAPONIENĖ (violončelė)
  LINA KRĖPŠTAITĖ (vargonai)
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
  XII a. susiformavęs sakralinės giesmės – moteto žanras bėgant laikui keitėsi ir tobulėjo, įgavo įvairias formas ir tam tikrus tautinius bruožus. Protestantiškoje baroko epochos Vokietijoje jis tapo savarankišku žanru – vokišku motetu ir buvo kuriamas ne tradiciniu lotynišku, o vokišku tekstu. Muzikologai vienbalsiai sutaria, kad žanrinio ir muzikinio tobulumo viršūnę motetas pasiekė Johanno Sebastiano Bacho kūryboje. Jo meistriškai sukomponuoti, kupini įvairiausių polifoninių išraiškos priemonių, motetai dažnai vadinami „motetinėmis fugomis“.
  Kauno valstybinis choras, diriguojamas Roberto Šerveniko, Š. Jokūbo muzikos festivalio klausytojams atliks keturis iš aštuonių išlikusių J. S. Bacho motetų: dvigubam chorui parašytus „Singet dem Herrn ein neues Lied“ („Giedokite Viešpačiui naują giesmę“), „Komm, Jesu, komm“ („Jėzau, ateik“), penkiabalsį „Jesu, meine Freude“ („Jėzau, mano džiaugsme“) ir keturiems balsams skirtą „Lobet den Herrn alle Heiden“ („Šlovinkite Viešpatį visos tautos“). Šie vokalinio meno šedevrai skambės taip, kaip buvo įprasta J. S. Bacho tarnystės Šv. Tomo bažnyčioje Leipcige metais – pritariant vargonų pozityvui ir violončelei.
  Įėjimas laisvas
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • DSC08811 maža-3da38777335ed49afcf0562efe5cad1a.jpg

  NUOSTABUS BAIGIAMASIS KONCERTAS

  2022.08.29

  Stebuklingas vakaras Pažaislio vienuolyne...
  Šiemet vasara gyveno Pažaislio festivalio ritmu: gražus atidarymas, lietus, kai koncertai vyko uždarose erdvėse ir fantastiškas baigiamasis koncertas - gražiausi G. Bizet „Karmen“ fragmentai. O tų fragmentų buvo daug: daugiau kaip pusantros valandos. Ir tikrai patys gražiausi: publika plojo po kiekvieno gražaus epizodo. Puikus oras, intriguojanti programa, talentingi ir žavingi atlikėjai lėmė, kad susirinko kaip niekad per pastaruosius trejus metus.
  Po tokio šaunaus koncerto Kauno valstybinio choro dainininkai nusipelnė atostogų...
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Šiauliai-11492135e353d1c5becad9b6cde1a72d.jpg

  BALTIJOS KELIO DIENĄ MINĖJOME ŠIAULIUOSE

  2022.08.25

  Rugpjūčio 23-ąją Šiauliai minėjo tris Baltijos šalis – Lietuvą, Latviją ir Estiją – vienijančią reikšmingą, istorinę Baltijos kelio dieną. Svarbią datą atminti pagrindinis šventės organizatorius – Šiaulių kultūros centras – miestiečius pakvietė klausytis net kelių koncertų, kuriuose buvo puoselėjama meilė tėvynei.
  Rugpjūtis Lietuvai reikšmingas mėnuo, liudijantis svarbius istorinius įvykius.
  Saulės Laikrodžio aikštėje vyko iškilminga vėliavos pakėlimo ceremonija ir Vidmanto Bartulio kompozicija „Pranašystės dabarties Lietuvai“, kurią atliko Kauno valstybinis choras (dirig. Kęstutis Jakeliūnas, akomp. Petras Bondar) ir aktorius Giedrius Prunskus, kurio interpretuojami tekstai, šmaikščiai apžvelgė lietuvio būdą ir jo transformacijas.
  Daugiau informacijos: https://bit.ly/3vTlTad
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Uždarymas 22-4e0cfc7d51ea7fcc9884692723584ab0.jpg

  G. BIZET „KARMEN“ UŽBAIGS PAŽAISLIO FESTIVALĮ

  2022.08.24

  XXVII Pažaislio muzikos festivalį vainikuos viena dažniausiai pasaulyje statomų operų. Tai Žoržo Bize „Karmen“. Jau sekmadienį Pažaislio vienuolyno kieme džiaugsimės nuostabia muzika ir puikiais atlikėjais, o šiandien - sunki, karšta, alsinanti repeticija Vilniuje, Kultūros, pramogų ir sporto rūmuose.
  Antoinette Dennefeld iš Prancūzijos, jauna kylanti žvaigždė Monika Pleškytė, Edgaras Montvydas, Kostas Smoriginas, maestro Gintaras Rinkevičius ir, žinoma, Kauno valstybinį chorą įdėmiai sekanti vadovo ir vyriausiojo dirigento Roberto Šerveniko akis. Keletas nuotraukų, kurių šiaip nepamatysit...
  Rytoj bus nuostabu, o šiandien - darbas...
  Nuostabi, visiems puikiai pažįstama muzika, intriguojantis siužetas apie Ispanijos čigonę, pasirinkusią mirtį vardan laisvės ir meilės, nepalieka abejingų nei viename pasaulio kampelyje.
  Nors pirmąjį „Karmen“ spektaklį lydėjo greičiau skandalas negu sėkmė, visgi per beveik 150 metų, prabėgusių nuo premjeros Paryžiaus teatro „Opéra-Comique“ scenoje, neatsirado nė vieno operos kūrinio, kuris G. Bizet „Karmen“ galėtų prilygti inscenizacijų skaičiumi.
  Karmen – ko gero, charizmatiškiausią operų moters personažą – įkūnys pirmą kartą Lietuvoje dainuosianti Antoinette Dennefeld iš Prancūzijos. Don Chozė vaidmenį, kuris yra vienas naujausių solisto biografijoje, atliks klausytojų mylimas tenoras Edgaras Montvidas. Žiūrovai turės galimybę išvysti Europos ir Amerikos (abiejų Amerikų) scenose kone labiausiai geidžiamą Eskamilją – Kostą Smoriginą, o romantišką Mikaelos rolę atliks kylanti Lietuvos operos žvaigždė Monika Pleškytė.
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Žolinė Radzevičius-0f665bd30f921b0fb7596391a6c169f5.jpg

  GRAŽIAUSIA VASAROS ŠVENTĖ

  2022.08.16

  Kad Žolinės - ne tik gražiausia, bet ir svarbiausia vasaros šventė, supratome jau važiuodami troleibusu link Pažaislio... Žmonių vis daugėjo ir daugėjo, automobiliai grūdosi vienas paskui kitą...
  Kaip visada, Kauno valstybinis choras giedojo iškilmingose mišiose, kurias aukojo arkivyskupas L. Virbalas. Švenčiausios Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė visada pasižymi iškilmingumu, puikia nuotaika, atviru žmonių bendravimu.
  Minios susikaupusių žmonių įdėmiai klausėsi šv. Mišių ir jose skambančios nuostabios muzikos...
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Zvaigzdes Ukrainai. JPG-1a3f11593e763fcc1bef8c9b2c17bbbb.jpg

  TAI DAUGIAU NEI KONCERTAS, DAUGIAU NEI MUZIKA

  2022.08.12

  Pasaulio muzikos žvaigždės Ukrainai - daugiau nei koncertas, daugiau nei muzika,- sakė Pažaislio festivalio meno vadovas Edgaras Montvidas. - Savo dalyvavimu jame mes parodome neblėstantį palaikymą ir solidarumą su Ukrainos tauta karo akivaizdoje, o visi už bilietus surinkti pinigai keliauja Ukrainos jaunimo simfoniniam orkestrui bei MusicForFuture fondui, kuris rūpinasi evakuotaisiais jaunaisiais ukrainiečių muzikantais remti! Koncerto iniciatorė ir dirigentė Oksana Lyniv, baritonas Andrejus Bondarenko, smuikininkas Andrijus Murza yra tikrieji savo šalies ambasadoriai, klasikinės muzikos superžvaigždės! Koncerte spindėjo jaunos solistės Austėjos Zinkevičiūtės talentas (Pažaislio festivalis visada rūpinasi jaunaisiais!) Puikiai skambėjo  Kauno miesto simfoninis orkestras, įspūdingai dainavo Kauno valstybinis choras.

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • 296216691_528585229064180_2535393150031014970_n-f3f999a73e670300fe45aeb15c2dfc62.jpg

  JOHANNO SEBASTIANO BACHO „MOTETAI“

  2022.08.01

   
   
  J. S. BACHO „MOTETAI“ Pažaislio vienuolyno bažnyčioje rugpjūčio 19 d. 19 val.
  XII a. susiformavęs sakralinės giesmės – moteto žanras bėgant laikui keitėsi ir tobulėjo, įgavo įvairias formas ir tam tikrus tautinius bruožus. Protestantiškoje baroko epochos Vokietijoje jis tapo savarankišku žanru – vokišku motetu ir buvo kuriamas ne tradiciniu lotynišku, o vokišku tekstu. Muzikologai vienbalsiai sutaria, kad žanrinio ir muzikinio tobulumo viršūnę motetas pasiekė Johanno Sebastiano Bacho kūryboje. Jo meistriškai sukomponuoti, kupini įvairiausių polifoninių išraiškos priemonių, motetai dažnai vadinami „motetinėmis fugomis“.
  Kauno valstybinis choras, diriguojamas Roberto Šerveniko, Pažaislio muzikos festivalio klausytojams dovanos keturis iš aštuonių išlikusių J. S. Bacho motetų: dvigubam chorui parašytus „Singet dem Herrn ein neues Lied“ („Giedokite Viešpačiui naują giesmę“), „Komm, Jesu, komm“ („Jėzau, ateik“), penkiabalsį „Jesu, meine Freude“ („Jėzau, mano džiaugsme“) ir keturiems balsams skirtą „Lobet den Herrn alle Heiden“ („Šlovinkite Viešpatį visos tautos“). Šie vokalinio meno šedevrai skambės taip, kaip buvo įprasta J. S. Bacho tarnystės Šv. Tomo bažnyčioje Leipcige metais – pritariant vargonų pozityvui ir violončelei.
  Atlikėjai
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  Dalyvauja:
  ASTA KRIŠTAPONIENĖ (violončelė)
  Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
  Įėjimas nemokamas
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Žolinės-1944dbce457becdc02b0d6a3d46209dd.jpg

  ŽOLINĖS ATLAIDAI PAŽAISLYJE

  2022.07.26

  Rugpjūčio 15 d. 15 val. Pažaislio vienuolyne tradiciniai, šilti, gražūs ir įspūdingi ŽOLINĖS ATLAIDAI PAŽAISLYJE
  Giedos KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  Dirigentas MINDAUGAS RADZEVIČIUS
  Įėjimas nemokamas
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Pazaislis.jpg-ba719aa15d4022641c6200e5113db59f.jpg

  PROJEKTAS „PASAULIO MUZIKOS ŽVAIGŽDĖS“, SKIRTAS UKRAINAI

  2022.07.13

  Pažaislio muzikos festivalis ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ š. m. rugpjūčio 12 d. Pažaislio vienuolyno didžiajame kieme pakvies į išskirtinį muzikinį projektą „Pasaulio muzikos žvaigždės Pažaislyje“, skirtą Ukrainai. Pasaulinio garso dirigentė ukrainietė Oksana Lyniv kartu su savo tautiečiais – baritonu Andrei Bondarenko, smuikininku Andrii Murza, Kauno miesto simfoniniu orkestru bei Kauno valstybiniu choru atliks programą, skirtą savo Tėvynei. Koncerte be žinomų klasikos kūrinių daug dėmesio bus skiriama ukrainiečių kompozitorių muzikai.

  Visos lėšos, surinktos už parduotus bilietus į šį koncertą, bus skirtos nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams paremti.

  Tarptautinį pripažinimą pelniusi dirigentė OKSANA LYNIV yra pirmoji moteris dirigentė „Bayreuth Baroque Opera Festival“ istorijoje, kuriame ji 2021 m. debiutavo su opera – „Skrajojantis olandas“. Menininkė yra ir pirmoji italų operos teatro „Comunale di Bologna“ orkestro vyriausioji dirigentė moteris, o nuo 2022 m. ir šio teatro muzikos vadovė. O. Lyniv pasiekimai ir talentas gavo aukščiausią įvertinimą ir 2020 m. Tarptautiniuose operos apdovanojimuose („International Opera Awards“) – ji pelnė „operos Oskarą“ geriausios dirigentės kategorijoje. Savo šalyje O. Lyniv yra festivalio „LvivMozArt“ įkūrėja ir meno vadovė, Ukrainos jaunimo simfoninio orkestro (YsOU) įkūrėja, dirigentė ir meno vadovė.

  Ukrainos atlikėjai baritonas Andrei Bondarenko ir smuikininkas Andrii Murza, Oksanos Lyniv sutuoktinis – taip pat tarptautinėse scenose puikiai žinomi ir pripažinti menininkai. 2011 m. A. BONDARENKO laimėjo aukščiausią apdovanojimą prestižiniame „BBC Cardiff“ konkurse metų dainos atlikėjo kategorijoje. Solisto repertuare yra visos pagrindinės baritono partijos, o jo pasirodymais gėrėjosi „Carnegie“ (JAV), „Wigmore“ (D. Britanija) koncertų salių, Kelno, Berlyno, Miuncheno, Štutgarto, Ciuricho, Sidnėjaus bei kitų garsiausių pasaulio operos teatrų klausytojai. Lietuvos operos mylėtojai taip pat puikiai prisimena A. Bondarenkos sukurtą Onegino vaidmenį Dalios Ibelhauptaitės 2016 m. režisuotoje P. Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“. A. Bondarenko bendradarbiavimų sąraše jau rikiuojasi tokios pavardės, kaip Ivoris Boltonas, Yannikas Nézet-Seguinas, Vasily Petrenko, Enrique Mazzola, Kirilas Karabitsas, Andrew Littonas, Teodoras Currentzis, Michaelis Sturmingeris, Omeras Meiras Wellberis, Daniele Callegari, Lorenzo Viotti, Stefano Ranzani, Giacomo Sagripanti, Giampaolo Bisanti, Nickas Carteris, Ivanas Repušićas, Dmitry Kitajenko ir Cornelius Meisteris.

  Smuikininkas ANDRII MURZA greta solinės ir kamerinės muzikos atlikėjo karjeros yra tarptautinio Odesos smuikininkų konkurso įkūrėjas bei meno vadovas. A. Murza yra dalyvavęs tarptautiniuose Heidelbergo, Santandero, „LvivMozArt“ festivaliuose, koncertavęs daugelyje Europos, Azijos ir JAV koncertų salių. A. Murza kaip solistas koncertavo su Baden-Badeno filharmonijos, Kordobos, Ukrainos nacionaliniu simfoniniu, Odesos simfoniniu orkestrais, bendradarbiavo su žymiais pasaulio dirigentais: Oksana Lyniv, Azizu Shokhakimovu, Pawelu Przytocki, Hobartu Earle bei Peteriu Csaba.

  Pažaislio vienuolyno didžiajame kieme įvyksiantis muzikinis projektas „Pasaulio muzikos žvaigždės Pažaislyje“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 “ programos dalis.

  Atlikėjai

  KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS
  Vyr. dirigentas Constantine Orbelian, vadovas Algimantas Treikauskas

  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas

  Solistai:
  ANDREI BONDARENKO (baritonas)
  ANDRII MURZA (smuikas)

  Dirigentė OKSANA LYNIV

   


  Programoje
  Klasikinės muzikos aukso fondas ir ukrainiečių kompozitorių muzika

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • _DSC2125-f082e4731c278646d716323a068305f8.jpg

  PADĖKOJOME BEATAI ANDRIUŠKEVIČIENEI

  2022.07.08

  Su Kauno valstybiniu choru atsisveikino pianistė, ilgametė choro koncertmeisterė Beata Vingraitė Andriuškevičienė.
  Tris dešimtmečius mūsų keliai driekėsi per Lietuvą ir pasaulį. Tūkstančiai koncertų ir repeticijų, šimtai skirtingų kūrinių nuo lietuvių liaudies dainų iki stambiųjų pasaulio klasikos opusų...
  Talentinga, gerai išmananti kūrinius, puikiai jaučianti kolektyvą, be galo kruopšti ir atsakinga Beata buvo neatskiriama choro dalelė, kurią mylėjom, ja žavėjomės ir buvome dėkingi už nuostabų darbą...
  Dar ne kartą kreipsimės pagalbos, o gal ir susitiksime koncertuose...
   
   
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Z DSC08254-4dc80bcacca8f107e493f4fbf589d938.jpg

  ŠV. JONO ATLAIDAI ZAPYŠKYJE

  2022.06.26

   
  Šv. Jono atlaidai Zapyškyje - gražus renginys, skirtas broliškai Ukrainai.
  Įprastai linksmi Šv. Jono atlaidai prasidėjo Šv. Mišiomis, kurioms vadovavo Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila. Giedojo Kauno valstybinis choras, dirigavo Kęstutis Jakeliūnas.
  Po šv. Mišių skambėjo W. A. Mozarto „Requiem“. Šiam įstabiam kūriniui atlikti buvo pasitelktos įspūdingos tarptautinės pajėgos: Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras (vadovas Robertas Šervenikas), solistai Aistė Pilibavičiūtė (sopranas, Lietuva), Mae Hayashi (kontraltas, Japonija), Imanolas Laura (tenoras, Ispanija), Kšištofas Bondarenko (bosas, Ukraina), dirigentas Christianas Frattima (Italija).
  „Amžina šviesa Ukrainos didvyriams. Tegyvuoja laisvė!“, – šie dirigento Christiano Frattimos (Italija) žodžiai nuskambėjo visiškoje tyloje, pasibaigus koncertui Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios šventoriuje.
   
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Katedra Bartulis Norvila.jpg ..-142e78309de5bb75f7c6f68707bcdb68.png

  ŠV. MIŠIOS, SKIRTOS VYSKUPŲ R. NORVILODS IR E. BARTULIO VYSKUPYSTĖS 25-MEČIUI

  2022.06.22

  Birželio 29 d. 12 val. Kauno arkikatedroje bazilikoje vyks iškilmingos šv. Mišios, skirtos vyskupų Rimanto Norvilos ir Eugenijaus Bartulio vyskupystės 25-mečiui. Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Facebook_įrašai_Renginiai-04-2048x2048-7f81fbac22af9688f33609de83ca8298.jpg

  IN MEMORIAM PETRUI BINGELIUI

  2022.06.21

  Birželio 26 d., lydimas išrinkto naujo meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Roberto Šerveniko, Alytuje koncertuos Kauno valstybinis choras. Naujojo kolektyvo lyderio inicijuota programa bus skirta šviesiam maestro Petro Bingelio, vadovavusio chorui daugiau nei 51 metus, atminimui. Kauno valstybinis choras šiuo koncertu pagerbs per anksti mus palikusį maestro, dovanodamas jam ir klausytojams gražiausios chorinės muzikos puokštę. Ši programa kvies prisiminti maestro P. Bingelio darbus ir jo puoselėtas tiesas, leis prisiminti šią šviesią asmenybę, nuoširdų jo bendravimą: juk choristai šviesios atminties maestro dažnai švelniai pavadindavo „tėčiu“…

  Programoje

  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas

  Solistai

  Elena Kalvytaitė-Vitkauskienė (sopranas)

  Jurgita Šalčiūtė (mecosopranas)

  Amelija Lapinskaitė (klarnetas)

  Beata Andriuškevičienė (fortepijonas)

  Paulė Galinienė (fortepijonas)

  Dirigentas Robertas Šervenikas

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Zapyškis -de61bfeeeda29ebd03fe5736d02c5ff9.jpg

  W. A. MOZARTO „REQUIEM“ ZAPYŠKYJE

  2022.06.20

  Jau šį penktadienį, birželio 24 d., Šv. Jono Krikštytojo titulinių atlaidų Zapyškyje dieną kviečiame į nemokamą koncertą prie Senosios Zapyškio bažnyčios.
  12 val. Šventosios Mišios. Mišiose giedos Kauno valstybinis choras. Diriguos K. Jakeliūnas.
  14.30 val. W. A. Mozarto Requiem. Skiriama žuvusiems Ukrainos kare atminti.
  Atliks:
  Kauno miesto simfoninis orkestras, meno vadovas ir vyr. dirigentas K. Orbelian, vadovas A. Treikauskas,
  Kauno valstybinis choras, meno vadovas ir vyr. dirigentas R. Šervenikas,
  Solistai: Aistė Pilibavičiūtė (sopranas), Mae Hayashi (kontraltas), Imanol Laura (tenoras), Kšištof Bondarenko (bosas)
  Dirigentas – Christian Frattima
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • 273216164_3150505351900727_5724197229205900631_n-f39b246bb4f6660f87fc744a299ae6ab.jpg

  KOMPOZITORIAUS BRONIAUS KUTAVIČIAUS ATMINIMUI

  2022.06.11

  Šį penktadienį, birželio 17 d. 18 val. NEMOKAMAS KONCERTAS
  Kauno Kristaus prisikėlimo bažnyčioje.
  KOMPOZITORIAUS BRONIAUS KUTAVIČIAUS ATMINIMUI
  Atlikėjai
  KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS
  Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
  Programoje
  Bronius Kutavičius - „Paskutinės pagonių apeigos“
  Bronius Kutavičius - „Epitafija praeinančiam laikui“
  Šiais metais vienas iškiliausių Lietuvos kompozitorių, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Bronius Kutavičius būtų minėjęs 90-mečio jubiliejų. Deja, praeitų metų rugsėjo mėnesį kūrėjas mus paliko. Siekdama prisiminti šią neeilinę muzikos pasaulio figūrą Kauno valstybinė filharmonija, bendradarbiaudama su Pažaislio muzikos festivaliu, dovanos publikai išskirtinį koncertą, kuriame skambės du monumentalūs B. Kutavičiaus kūriniai: oratorijos „Paskutinės pagonių apeigos“ ir „Epitafija praeinančiam laikui“.
  Nuo XX a. 8-ojo dešimtmečio B. Kutavičius buvo ryški Lietuvos muzikos kultūros figūra. Jo kūryba išeina toli iš grynosios muzikos ribų, apima platų kultūrinį kontekstą, atidengdama amžių glūdumoje skendinčius tautų istorijos ir priešistorės klodus, materializuodama grynuosius mitinės ir religinės sąmonės archetipus.
  Oratorija „Paskutinės pagonių apeigos“ muzikos istorijoje – vienas pirmųjų iš pačių įsimintiniausių lietuviškų opusų. Kompozitorius ją kurdamas 1978 m. net neįsivaizdavo apie tokią būsimą kūrinio sėkmę. Magiško poveikio muzikos kūrinys atspindi dramatišką dviejų religijų – pagonybės ir krikščionybės susidūrimą. Per visą oratoriją auginamas judančio erdvėje, klausytojus apsupančio choro skambesys, o kūrinį vainikuoja vargonais atliekama choralą primenanti tema.
  Simfonija-oratorija „Epitafija praeinančiam laikui“ („Epitaphium temporum pereunti“) chorui ir orkestrui sukurta 1998 m. Keturių dalių veikalas simboliškai įgarsina reikšmingiausias Vilniaus istorijos datas: Lietuvos krikštą, Vilniaus miesto ir universiteto įkūrimą, Katedros atšventinimą. Pirmoje dalyje tekstą apie kunigaikščio Gedimino sapną choras ne išdainuoja, bet dramatiškai išskanduoja. Tauri antros dalies muzika šlovina vieną seniausių Vakarų Europos universitetų. Tarp trečios ir ketvirtos dalies tekstų yra ir poeto Sigito Gedos eilės, perteikiančios sielos pokalbį su motina Vilniuje, prie televizijos bokšto ar primenančios Katedros sugrąžinimą tikintiesiems.
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • TAR_5154-c9da444e6cc036f9d019d7746d494552.jpg

  GEDULO IR VILTIES DIENAI - A. DVOŘÁKO „REQUIEM“

  2022.06.03

  Gedulo ir vilties dienai atminti Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras, solistai L. Bendžiūnaitė, S. M. Fischer, M. Vitulskis, T. Girininkas, diriguojant Gintarui Rinkevičiui, atliks monumentalų kūrinį – čekų kompozitoriaus Antoníno Dvořáko (1841–1904) „Requiem“. Imtis rašyti mišias mirusiesiems A. Dvořáką paskatino 1890 m. gautas Birmingamo muzikos festivalio užsakymas. Panašu, kad paskata tokiam kūriniui atėjo pačiu laiku – A. Dvořákas tuo metu buvo savo karjeros viršūnėje, tad į naująjį kūrinį norėjo sudėti viską, ką buvo pasiekęs gyvenime kaip kompozitorius ir asmenybė. Sulaukęs beveik penkiasdešimties, autorius ėmėsi pastangų paliesti svarbiausius žmogaus egzistencijos klausimus ir išreikšti savo paties ryšį su Dievu.

  „Requiem“ – vienas iš intelektualiai giliausių A. Dvořáko darbų. Jame nėra jokio paviršutiniško puikavimosi, patoso ar melancholijos – vietoje to, kūrinys paženklintas drąsaus sielvarto, kuriame nėra niūrumo ar tragiškų poteksčių. Gyvenimo po mirties kompozitorius neiškelia aukščiau žemiškosios egzistencijos – jis yra dėkingas už visas dovanas, kurias gavo šiame pasaulyje. Mirties kontempliacija kūrinyje kelia ne baimę, o liūdesį – tai atsisveikinimas su brangiausiais žmonėmis, gamta ir taip mylima muzika.

  Koncertas organizuojamas bendradarbiaujant su KĮ Kauno valstybine filharmonija.

  Atlikėjai

  LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius

  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas

  Solistai:
  LAURYNA BENDŽIŪNAITĖ (sopranas)
  STINE MARIE FISCHER (mecosopranas)
  MERŪNAS VITULSKIS (tenoras)
  TADAS GIRININKAS (bosas)

  Dirigentas GINTARAS RINKEVIČIUS

   


  Programoje
  Antonín Dvořák – „Requiem“ b-moll solistams, chorui ir orkestrui, op. 89, B. 165

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Pumeza_Arias_image_only-582b8f95a02ad3502962e2c21c155a33.jpg

  „PORGIS IR BESS“ VILNIUJE

  2022.05.30

  Vilniečiai galės gėrėtis nuostabiomis ankstyvojo amerikietiško džiazo operos kūrėjo G. Gershwino melodijomis. 
  Šeštadienį, birželio 4 d., 20 val. A. Mickevičiaus bibliotekos vidiniame kiemelyje, Trakų g. 10...
  Legendinio amerikiečių kompozitoriaus, muzikos novatoriaus Georgo Gershwino (1898–1937) opera „Porgis ir Besė“ scenos šviesą išvydo 1935-aisiais. Nors operos kūrimo procesas ėjosi lengvai, visai kitaip buvo su jos įgyvendinimu ir priėmimu. Operos pasaulis buvo nepasiruošęs juodaodžių operai, džiazo pasaulis buvo nepasiruošęs operai apskritai. Ir nors G. Gershwinui pavyko rasti pagrindinius vaidmenis galinčius atlikti afroamerikiečius dainininkus, „Porgis ir Besė“ iš pradžių populiarumo nesulaukė. Tikroji kūrinio sėkmė aplankė tik 1976-aisiais – po pastatymo Hiustono didžiojoje operoje „Porgis ir Besė“ tapo viena žymiausių ir dažniausiai atliekamų operų pasaulyje.
  Kūrinio veiksmas vyksta 1912 m. juodaodžių žvejų kaimelyje Pietų Karolinoje. Besė – prastą reputaciją turinti moteris, bandanti pabėgti nuo savo žiauraus mylimojo, kuris įtariamas žmogžudyste. Vienintelis žmogus, norintis suteikti jai pastogę – luošys Porgis. Operos muzikiniame audinyje girdėti Niujorko džiazo muzikos atspalvių, jame gausu juodaodžių liaudies dainų, bliuzo, spiričiuelio motyvų. Simboliška, kad pasaulinio muzikos lobyno hitu tapusi arija „Summertime“ iš operos „Porgio ir Besės“ skelbia vasaros bei didžiausio Lietuvoje klasikinės muzikos festivalio pradžią!
  Atlikėjai
  LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  Solistai:
  PUMEZA MATSHIKIZA (sopranas)
  KEVIN SHORT (bosas-baritonas)
  Dirigentas GINTARAS RINKEVIČIUS
  Programoje
  George Gershwin – PORGIS IR BESĖ (gražiausi operos fragmentai)
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • foto Jonas Danielevicius_2021 (150 of 185)_1024x683-219a41cee559720eaa9a9deb041d6e44.jpg

  PAŽAISLIO PRADEDAMASIS - G. GERSHWINO „PORGIS IR BESS“

  2022.05.26

  Jau kitą penktadienį, birželio 3 d., 20 val. Pažaislio vienuolyne...
  Legendinio amerikiečių kompozitoriaus, muzikos novatoriaus Georgo Gershwino (1898–1937) opera „Porgis ir Besė“ scenos šviesą išvydo 1935-aisiais. Nors operos kūrimo procesas ėjosi lengvai, visai kitaip buvo su jos įgyvendinimu ir priėmimu. Operos pasaulis buvo nepasiruošęs juodaodžių operai, džiazo pasaulis buvo nepasiruošęs operai apskritai. Ir nors G. Gershwinui pavyko rasti pagrindinius vaidmenis galinčius atlikti afroamerikiečius dainininkus, „Porgis ir Besė“ iš pradžių populiarumo nesulaukė. Tikroji kūrinio sėkmė aplankė tik 1976-aisiais – po pastatymo Hiustono didžiojoje operoje „Porgis ir Besė“ tapo viena žymiausių ir dažniausiai atliekamų operų pasaulyje.
  Kūrinio veiksmas vyksta 1912 m. juodaodžių žvejų kaimelyje Pietų Karolinoje. Besė – prastą reputaciją turinti moteris, bandanti pabėgti nuo savo žiauraus mylimojo, kuris įtariamas žmogžudyste. Vienintelis žmogus, norintis suteikti jai pastogę – luošys Porgis. Operos muzikiniame audinyje girdėti Niujorko džiazo muzikos atspalvių, jame gausu juodaodžių liaudies dainų, bliuzo, spiričiuelio motyvų. Simboliška, kad pasaulinio muzikos lobyno hitu tapusi arija „Summertime“ iš operos „Porgio ir Besės“ skelbia vasaros bei didžiausio Lietuvoje klasikinės muzikos festivalio pradžią!
  Atlikėjai
  LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  Solistai:
  PUMEZA MATSHIKIZA (sopranas)
  KEVIN SHORT (bosas-baritonas)
  Dirigentas GINTARAS RINKEVIČIUS
  Programoje
  George Gershwin – PORGIS IR BESĖ (gražiausi operos fragmentai)
  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • 282654205_3236068956677699_7063908218784660446_n-9059fbe44878bfdb74b4222f0f242e6b.jpg

  KONCERTAI BELGIJOJE IR OLANDIJOJE

  2022.05.22

  Kauno valstybinio choro gastrolės Belgijoje ir Olandijoje. Pirmasis koncertas Mechelene, nedideliame, gilią istorją turinčiame mieste šalia Briuselio. Puiki akustika milžiniškoje 13-ajame amžiuje statytoje Mecheleno katedroje su legendiniu 97 metrų aukščio bokštu, kuris vis dar nėra užbaigtas. Koncerto pradžioje F. Neyrincko Artikel 1, po to L. van Bethoveno 9-oji.  Orkestras „Casco fill“, Kauno valstybinis choras, solistai Eleanor Lyons, sopranas, Katrin Wundsam mezzosopranas, Daniel Norman, tenoras, Sander Klemens, baritonas. Dirigentas Benjamin Haemhouts.

  Jau kitą dieną koncertas viename ryškiausių istorinių Europos miestų Antverpene. Didžiausia 16-ojo amžiaus Europos finansų birža tapo puikia koncertų sale. Seniai planuotas Antverpeno pavasario festivalis po dvejų pandemijos metų sukvietė karščiausius Belgijos klasikinės muzikos gerbėjus. Kaip rašė vietos spauda – „Vakar dangus praskaidrėjo virš Handelsbeurs Antwerpen Events su nuostabia  „Ode džaiugsmui“. Kokia jėga, koks grožis!“

  Koncertų ciklą užbaigė pasirodymas vienoje geriausių Europos salių De Doelen Roterdame, Olandijoje.

  Plačiau Skaityti viską Dalintis
 • Modestas-Pitrėnas-PJAUTAS-ba57a72f155838df7078bf18f1aa5718.jpg

  F. MENDELSSOHNO-BARTHOLDY „ŠLOVINIMO GIESMĖ“

  2022.05.12

  Jau rytoj Kauno valstybinėje filharmonijoje skambės monumentali vokiečių kompozitoriaus Felixo Mendelssohno-Bartholdy partitūra „Šlovinimo giesmė“. Ši simfoninė kantata buvo sukurta 1840 m. ir skirta svarbiam žmonijos intelektinio progreso jubiliejui – 400-osioms metinėms nuo tada, kai XV a. spaustuvininkas Johannesas Gutenbergas sumeistravo rankinį knygų spausdinimo prietaisą, pakeitusį žmonijos istoriją.
  „Šlovinimo giesmę“ atlieka gausios Lietuvos ir užsienio solistų bei pagrindinių mūsų šalies kolektyvų pajėgos: Agnė Stančikaitė, Justina Gringytė, Adamas Zdunikowskis, Kauno valstybinis choras ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojami maestro Modesto Pitrėno.
  Koncerte taip pat skambės austrų kompozitoriaus, Naujosios Vienos mokyklos įkūrėjo Arnoldo Schönbergo „Pragiedrėjusi naktis“, sukurta ties XX amžiaus slenksčiu, 1899-aisiais. A. Schönbergas net triskart grįžo prie šios itin jam svarbios partitūros, ją peržiūrėjo ir gyvenimo pabaigoje. Šią muziką įkvėpė ekspresionizmui artimo vokiečių poeto Richardo Dehmelio tekstas iš poetinio rinkinio „Vyras ir moteris“.
  ŠLOVINIMO GIESMĖ
  Gegužės 13 d., penktadienį, 18 val. Kaunas, Kauno valstybinė filharmonija
  Gegužės 14 d. 19 val., šeštadienį, Vilnius, Lietuvos nacionalinė filharmonija
  Atlikėjai:
  LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
  KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
  Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
  Solistai:
  AGNĖ STANČIKAITĖ (sopranas)
  JUSTINA GRINGYTĖ (mecosopranas)
  ADAM ZDUNIKOWSKI (tenoras, Lenkija)
  Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
  Programoje:
  Arnold Schönberg– „Pragiedrėjusi naktis“ („Verklärte Nacht“), op. 4
  Felix Mendelssohn-Bartholdy – Simfoninė kantata „Šlovinimo giesmė“ („Lobgesang“) solistams, chorui ir orkestrui, op. 52
  Plačiau Skaityti viską Dalintis

Puslapis 1 iš 3  > >>