Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2024

  • xiv-taurages-muzikos-festivalis-g-kupreviciaus-jubiliejinis-vakaras-katakombu-misios_lt__1720091151-44c7729215cb2739f5e808082e01c6a9.jpeg

    SU G. KUPREVIČIUMI TAURAGĖS FESTIVALYJE

    2024.09.09

    „Katakombų mišios“ skambės Tauragės festivalyje. Jas kartu su autoriumi ir orkestru atliksime rugsėjo 13 d. 19 val. Tauragės kultūros centre, S.Dariaus ir S. Girėno g. 1.
    Šiemet iškilų 80 metų jubiliejų pasitinka vienas produktyviausių ir žinomiausių Lietuvos kompozitorių, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Giedrius Kuprevičius. Šis kūrėjas – itin įvairiapusė asmenybė: kompozitorius, pedagogas, eseistas ir polemistas. Kūrybinėje kompozitoriaus biografijoje yra buvę nemažai įdomių posūkių: devintajame praeito amžiaus dešimtmetyje gyvavo jo įkurta Kauno muzikinio teatro elektroninės muzikos grupė „Argo“, ilgus metus grojęs Kauno karilionu jis buvo paskirtas vyriausiuoju Kauno miesto varpininku. Kompozitoriaus plunksnai priklauso vienas populiariausių Lietuvoje miuziklų „Ugnies medžioklė su varovais“, o šio miuziklo daina „Kregždutės“ tapo vienu populiariausių kūrinių Lietuvoje.
     
    ATLIKĖJAI
     
    Giedrius Kuprevičius (kompozitorius, pianistas)
    Kauno valstybinis choras
    Meno vadovas ir dirigentas Robertas Šervenikas
    Kauno miesto simfoninio orkestro instrumentinė grupė
    Renginio vedėjas - Liudas Mikalauskas
    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • DIDIEJI ŠILUVOS ATLAIDAI

    2024.09.06

    Sekmadienį kviečiame į Šiluvą kartu su Kauno valstybiniu choru!
    Didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai (Šilinės) Šiluvoje vyksta rugsėjo 6–15 d. Pagrindinį atlaidų sekmadienį, rugsėjo 8-ąją, Švč. Mergelės Marijos Gimimo ir Bažnyčios dieną, Kauno valstybinis choras dalyvaus ir giedos Šv. Mišiose. Diriguos Jeronimas Serebrinskas.
    Choras atliks:
    J. Naujalio Mišias „Švenčiausių Jėzaus žaizdų garbei“,
    J. Naujalio „Maldą už Tėvynę“,
    W.A. Mozarto „Ave verum corpus“
    F. Strolios „Parveski , Viešpatie“
    Pr. Beinario „O, Viešpatie brangus“
    Č. Sasnausko „Marija, Marija“
    „Hallelujah“ iš G.F Handelio oratorijos „Mesijas“
    Šiuos atlaidus švenčiame popiežiaus Pranciškaus paskelbtais Maldos metais ir rengiamės 2025-ųjų Jubiliejui. Atlaidų šūkis – iš Laiško žydams „Dievo žodis yra gyvas ir veiksmingas“ (4, 12). Mišių intencijos parengtos pagal Vatikano II Susirinkimo Dogminę konstituciją apie Dievo Apreiškimą „Dei Verbum“.
    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • choras-6187e20a24a3ded1d024749ac02cebc4.jpg

    VARŠUVA, LIUBLIANA, GSTADAS, LA CÔTE-SAINT-ANDRÉ

    2024.09.02

    Kauno valstybinio choro moterų grupė grįžta iš turo po Europą kartu su Londono simfoniniu orkestru, diriguojant vienam geriausių pasaulio dirigentų Antonio Pappano. Koncertai vyko Varšuvoje (Lenkija), Liublianoje (Slovėnija), Gstade (Šveicarija), La Côte-Saint-André (Prancūzija). Choras su orkestru atliko Gustavo Holsto (1874 - 1934) kūrinio The Planets, VII dalį Neptune, the mystic.

    Dalyvavome keturiuose festivaliuose: Varšuvoje – „Šopenas ir jo Europa“, kurį organizavo Nacionalinis F. Šopeno institutas  Nacionaliniame didžiajame operos teatre,  Liublianos festivalyje Slovėnijoje Cankarjev dom didžiojoje salėje, Y. Menuchino festivalyje Gstade Šveicarijoje ir H. Berliozo festivalyje Prancūzijoje La Côte-Saint-André, netoli Grenoblio.

    Choro dainininkė, pirmasis altas Aurelija Sinicienė dalinasi įspūdžiais iš koncertų.
    Gastrolės su Kauno valstybinio choro moterų grupe prasidėjo sėkmingai. Po vakarykščio koncerto mintys liko pilnos estetinio pasitenkinimo, užpildyto garsais, kurie leido pajusti begalinę visatos erdvę. Pamenu, kaip nekartą beklausydama siuitos pagalvojau, ar įmanoma dar tobuliau atlikti šį kūrinį. Londono simfoninis orkestras diriguojant Antonio Pappano grojo tiesiog virtuoziškai. Šio orkestro skambesį išskirčiau kaip itin minkštą, bet tvirtą ir nepalaužiamai galingą kulminaciniuose epizoduose. Muzikavimas plastiškas, tobulai sinchroniškai paslankus, gilus ir tuo pačiu lengvas. Dinaminiai niuansai, net patys smulkiausi išvystomi akimirksniu, o didžiosios kulminacijos nuoseklios, neperkrautos, neužgožtos mušamųjų lavinos, ypač pirmojoje Marso siuitos dalyje, kur mušamieji ir žemųjų tembrų instrumentai kuria kovingąją atmosferą. Vakar orkestras tiesiog pademonstravo itin plačią dinaminę skalę bei savo aukščiausią muzikinę meistrystę. Pirmoji siuitos dalis sudomina, įtraukia savo veržlumu, atkaklumu ir ritminga pulsacija, prikausto klausytoją ir priverčia įsitraukti į užburiančią nežemišką patirtį, o paskutiniai akordai tiesiog pribloškia. Antroje siuitos dalyje viskas nurimsta iki tokio lygmens, kad tas skambesio lygumas priverčia pamesti laiką ir sustoti bei žavėtis ramybe ir kažkokioje nenusakomoje paslaptyje vis sužvilgančiu spindesiu. Smuiko solo fragmentai archaiški, lengvi, svajingi, bet subtiliai gundantys, net erotiški. Sekanti dalis prasideda gyvais, vingriais melodiniais pasažais, greitu judančiu scherzo ir priverčia pamiršti subtilumą vis peraugantį į trumpus, veržlius dinaminius polėkius. Leidžia pajausti orkestro gebėjimą aktyviai pulsuoti ir išlaikyti tvirtą charakterį ir tikslumą. Jupiterio dalis siuitoje nuotaikingiausia, sukuriama pakili, bet kartu ir linksma atmosfera, tačiau muzikinė medžiaga nėra paprasta, ji labai veržli. Ši dalis man paliko šventišką ir pakilų įspūdį bei sužavėjo savo kompoziciniu spalvingumu, orkestro gebėjimu kurti optimizmo kupiną šviesų piešinį. Saturnas - lyg niekur jau nebeskubantis, mąslus, su liūdesio šleifu tingiai keliaujantis kūnas. Šios dalies visai kitokia muzikinė spalva, kita nuotaika, susidaro įspūdis, kad viskas kas linksma lieka nutolę praeityje, o ateityje kažkokia neišvengiama artėjanti neaiški perspektyva, kuri ateina neatsiklausdama lyg žmogiškoji lemtis. Orkestras tolygiai, tarsi neskubotais potėpiais, palaipsniui išaugina muzikinę medžiagą iki maršo, dramatiškai apvainikuojančio, savotiško būties himno, kuris nukreipia į šviesą bei viltį.
    Uranas - galia ir pergale tviskanti siuitos dalis. Preciziškai ir tiksliai skambantys orkestro pučiamieji nepalieka abejingų savo veržlumu ir kategoriška keturių natų garsaeilio tema. Orkestras šioje dalyje parodė savo tvirtą ir tiesaus garso spalvą bei puikią pučiamųjų grupės formą. Paskutinė siuitos dalis, mūsų išlauktoji dalis, kai jai atėjus supranti, jog gali tampi tos begalybės šiame koncerte maža, bet reikšminga dalimi. Tai kita planeta... Mūsų Neptūnas, kur turime pamiršti apie savo žmogiškąją prigimtį, kur turime tapti lengvos kaip dūšelės, paslankiai sklandančios beribe ir neapibrėžta erdve. Čia jokio liūdesio, jokios aistros, jokių jausmų... Įsiliejame į tą nežemišką erdvę ir sklandom... Pirmieji sopranai ima slysti lyg stikliniu paviršiumi be svorio, be laiko tėkmės, šiurpsta oda nuo nepažinto būvio, emocijos... Kiti mūsų balsai įsilieja ir persipina vieni su kitais, kaip ir prieš tai skambėję arfų bei styginių melodijų dialogai. Bendras skambėjimas lėtai vystosi ir keliauja, kol tampa tarsi išblurintas lyg drobėje, tolstantis begalybės paveikslas... Siutos dalys: 1. Marsas, karo atnešėjas. 2. Venera, taikos atnešėja. 3. Merkurijus, sparnuotasis pasiuntinys. 4. Jupiteris, linksmybių atnešėjas. 5. Saturnas, senatvės atnešėjas. 6. Uranas, magas. 7. Neptūnas, mistika.
    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • 20240418_185651-d773de77726c675227928ec608e55555.jpg

    KATAKOMBŲ MIŠIOS TAURAGĖS FESTIVALYJE

    2024.08.31

    Šiemet iškilų 80 metų jubiliejų pasitinka vienas produktyviausių ir žinomiausių Lietuvos kompozitorių, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas GIEDRIUS KUPREVIČIUS.

    Kompozitorių Tauragės kultūros centre rugsėjo 13 d. 18 val. sveikins:

    Kauno valstybinis choras;

    Gintarė Ramanauskaitė – sopranas;

    Klaudijus Zajančkauskas – tenoras;

    Ilja Plotnikov – bosas;

    Robertas Šervenikas – dirigentas;

    Kauno instrumentinis ansamblis;

    Skambės jubiliato „Katakombų mišios“.

    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • 457466849_8542699419081853_5706003717491021644_n-ec6f4c6b8a430fe1a5f6aa6c36ffdac3.jpg

    SU LONDONO SIMFONINIU ORKESTRU IR SERU A. PAPPANO

    2024.08.30

    Kauno valstybinio choro moterų grupė šiuo metu išvykusi į europines gastroles kartu su garsiuoju Londono simfoniniu orkestru (LSO) bei dirigentu Seru Antonio Pappano. Įpusėjusiose gastrolėse mūsų choristės jau pasirodė festivalyje „Chopin i jego Europa“ Varšuvoje, bei 72-ąjame Liublijanos festivalyje Slovėnijoje, o gastroles užbaigs koncertai „Gstaad Menuhin“ festivalyje Šveicarijoje ir Berliozo festivalyje Prancūzijoje.
    Kartu su Londono simfoniniu orkestru Kauno valstybinio choro dainininkės atlieka įspūdingą Gustav Holts kūrinį „Planetos“. Pagal kompozitoriaus sumanymą, kūrinio pabaigoje moterų choras turi skambėti tolumoje, todėl dainininkėms tenka dainuoti scenos užkulisiuose siekiant išgauti šį efektą. O tai įdomi, bet neįprasta patirtis net ir daug ko mačiusioms mūsų choristėms.
    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • 456866312_921045256734593_2309911766183507815_n-2a7a70157d966f3e03a8e7252f476c0b.jpg

    BAIGIAMASIS XXIX PAŽAISLIO MUZIKOS FESTIVALIO KONCERTAS

    2024.08.26

    Pilnutėliame Pažaislio vienuolyno kieme nuskambėjo Baigiamasis XXIX Pažaislio muzikos festivalio koncertas - kompozitriaus Laimio Vilkončiaus ir dramaturgės Daivos Čepauskaitės sukurta opera „Pasaulio sutvėrimas“. Pagrindinius vaidmenis atliko būrys žymių solistų: Ieva Prudnikovaitė, Ona Kolobovaitė, Jeronimas Milius, Egidijus Bavikinas, Steponas Zonys, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras, diriguojami Maestro Gintaro Rinkevičiaus. Ačiū puikiems atlikėjams ir gausiai publikai! Iki pasimatymo 2025 m. vasarą! Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • 454608387_806246728379319_623269628521990884_n-26ee6ed2c9e1ff04414c09d5826e4068.jpg

    PER EUROPĄ KARTU SU LONDONO SIMFONINIU ORKESTRU

    2024.08.20

    Jau kitą antradienį Kauno valstybinio choro (meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Robertas Šervenikas) moterų grupė pradeda turą po Europą kartu su Londono simfoniniu orkestru, diriguojant vienam geriausių pasaulio dirigentų Antonio Pappano. Koncertai vyks Varšuvoje, Liublianoje, Gstade, La Côte-Saint-André.
    Choras su orkestru atliks Gustavo Holsto (1874 - 1934) kūrinio The Planets, VII dalį Neptune, the mystic.
    Kūrinio dalys pavadintos Saulės sistemos planetų vardais, tačiau jo koncepcija yra astrologinė, o ne astronominė, kiekviena dalis skirta perteikti skirtingas planetų „asmenybes“ ir idėjas bei emocijas, susijusias su planetų įtaka psichikai.
    Koncerte taip pat dalyvaus žymi smuikininkė iš Norvegijos Vilde Frang.
    Pirmasis koncertas vyks 20-ajame Tarptautiniame Šopeno ir jo Europos muzikos festivalyje Varšuvos Didžiajame teatre – Nacionalinėje operoje. Į šį koncertą galima įsigyti bilietus paspaudus žemiau esančią nuorodą:
    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • ŠVENTOJI BENDRAS-e56ce40ae35b0f0d97f567dbcd187a76.jpg

    FESTIVALYJE "PASAULIO BALSAI 2024" J. NAUJALIO KŪRINIŲ PROGRAMA

    2024.08.05

    16-asis festivalis "PASAULIO BALSAI 2024" kviečia į Šventąją.
    Rugpjūčio 16 d., penktadienį, 17 val. Šventojoje, Švč. Mergelės Marijos, Jūrų Žvaigždės bažnyčioje, Kauno valstybinis choras atliks J. Naujalio kūrinių programą.
    Dirigentas Jeronimas Serebrinskas, akompanuos Mindaugas Radzevičius (vargonai).
    Festivalio "PASAULIO BALSAI 2024" dedikacija yra "Vilties muzika". Juozas Naujalis 20 a. pradžioje atnaujino Lietuvos liturginį giedojimą. J. Naujalio ir Maironio kūriniai įžiebė Nepriklausomos Lietuvos viltį. Vieną svarbiausių jo kūrinių, „Lietuva brangi“ atnaujino ir pritaikė naujiesiems laikams žymusis simfonistas Julius Juzeliūnas. Praeina dešimtmečiai, o šie puikūs kūriniai stiprina mūsų dvasią ir šviesesnės ateities viltį...
    Programoje - Juozo Naujalio kūriniai:
    „Malda už Tėvynę“
    Mišios „Švenčiausių Jėzaus žaizdų garbei“
    „In monte olivetti“
    „Seniores populi“
    „Jaunimo giesmė“
    „Dainų dainelė“
    „Vasaros naktys“
    „Už Raseinių...“
    J. Naujalis, J. Juzeliūnas “Lietuva brangi“
     
     
     
     
    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • Žolinės-df37d7c194ebbcadc164b9e56072422d.jpg

    ŽOLINĖ - ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS DANGUN ĖMIMO ŠVENTĖ - PAŽAISLYJE

    2024.07.18

    Pažaislio muzikos festivalis kartu su Lietuvos Šventojo Kazimiero seserų kongregacija kviečia švęsti Žolinę – Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventę. Tai – tradicinis gražaus vienuolyno ir festivalio bendradarbiavimo pavyzdys. Žolinės atlaiduose Pažaislio vienuolyne giedos Kauno valstybinis choras diriguojamas Mindaugo Radzevičiaus.

    Renginio organizatorius – šv. Kazimiero seserų kongregacija.

    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • 07.14-vidmantas-bartulis-601x400-d4e05204a8a3cd96c6c58274929f7d9c.jpg

    V. BARTULIS: „NELAIMĖLIS JOBAS“

    2024.07.06

    Šiemet Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui, kompozitoriui Vidmantui Bartuliui būtų sukakę 70 metų. Minėdama šią sukaktį Kauno valstybinė filharmonija, bendradarbiaudama su Pažaislio muzikos festivaliu, pristato publikai vieną monumentaliausių šio universalaus kūrėjo opusų – 2003 m. Vilniaus festivalio užsakymu sukurtą bei  pelniusią V. Bartuliui Lietuvos kompozitorių sąjungos prizą už geriausią orkestrinį kūrinį bei Metų kompozitoriaus vardą oratoriją „Nelaimėlis Jobas“.

    Kaip sakė pats kompozitorius, mintis parašyti oratoriją pagal gerai žinomą biblinį pasakojimą brendo beveik dešimtmetį. „Norėjosi kiek kitaip traktuoti Senojo Testamento istoriją apie Jobą, parodyti jį kaip dviejų jėgų – aukščiausios ir žemiausios – įkaitą. Iš šio, kiek kitokio požiūrio ir kilo kūrinio pavadinimas, tarsi sufleruojantis klausytojui, kad Šventojo Rašto „Jobo knyga“ nėra atpasakojama nuosekliai.“

    Po premjeros muzikos kritikė Violeta Tumasonienė rašė: „Kompozitorius išryškina meno kalbai svarbų vidinį žmogaus santykį su savimi, žmonėmis ir Dievu. Jobas tampa gėrio ir blogio kovos įkaitu. Kadangi Biblijos žodis aiškina pats save, menininkui belieka išskirti prasmių universalijas – gėris, blogis ir pan. Biblijos tekstas pasitelktas išryškinti universalią egzistencinę problematiką, jos tragizmą ir dramatizmą. Vidmanto Bartulio „Nelaimėlio Jobo“ oratorijos muzika Jobo lūpomis kalba kiekvienam iš mūsų. O raiški muzika biblines universalijas paverčia kiekvieno asmenine patirtimi. Tai ir yra šio kūrinio vertė.“

    Minint Laisvės gynėjų dieną oratorija antrą kartą nuskambėjo 2020 m., o po aštuoniolikos dienų kompozitorius iškeliavo amžinybėn. Jo artimas bičiulis kompozitorius Algirdas Martinaitis tuomet rašė: „Visais savo „meilingais“ kūriniais ilgą laiką V. Bartulis statėsi užtvanką ir laukė progos, kada bus galima iškart atidaryti visus šliuzus griausmingai tėkmei, – apie mus visus, apie mūsų buvimą džiaugsme ir kančioje, apie dangų ir žemę. Taip iš gilumos, iš paširdžių išsiveržė „Nelaimėlis Jobas“.“ Minint V. Bartulio 70-metį monumentalioji oratorija nuskambės trečiąjį kartą.

    KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS
    Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

    KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
    Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas

    Solistai:
    Jobas – ARŪNAS MALIKĖNAS (baritonas)
    Elifazas – MINDAUGAS JANKAUSKAS (tenoras)
    Elijas – MINDAUGAS ZIMKUS (tenoras)
    Sofaras – GIEDRIUS PRUNSKUS (baritonas)
    Baldadas – JORIS RUBINOVAS (bosas)

    Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS

     

    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • 436142230_912937747295591_189517552908036261_n-4c0761e3f2865dded433dc88a86495d2.jpg

    KATAKOMBŲ MIŠIOS ŠILUVOS BAZILIKOJE

    2024.07.04

    Šiemet iškilų 80 metų jubiliejų pasitinka vienas produktyviausių ir žinomiausių Lietuvos kompozitorių, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas GIEDRIUS KUPREVIČIUS. Šis kūrėjas – itin įvairiapusė asmenybė: kompozitorius, pedagogas, eseistas ir polemistas, o didžioji jo gyvenimo ir veiklos dalis yra susijusi su Kaunu. Kūrybinėje kompozitoriaus biografijoje yra buvę nemažai įdomių posūkių: devintajame praeito amžiaus dešimtmetyje gyvavo jo įkurta Kauno muzikinio teatro elektroninės muzikos grupė „Argo“, ilgus metus grojęs Kauno karilionu jis buvo paskirtas vyriausiuoju Kauno miesto varpininku. Kompozitoriaus plunksnai priklauso vienas populiariausių Lietuvoje miuziklų „Ugnies medžioklė su varovais“, o šio miuziklo daina „Kregždutės“ tapo vienu populiariausių kūrinių Lietuvoje. Kompozitorius nuolat rašo muziką ir tradiciniuose žanruose: kuria operas, simfonijas, kamerinius kūrinius, oratorijas ir vokalinius ciklus. Ši G. Kuprevičiaus muzika – saikingai moderni, daugelyje kūrinių pastebimas improvizacinio prado dominavimas bei ryškios sąsajos su literatūra ar vaizduojamuoju menu.

    Jubiliejinio vakaro metru skambės du kūriniai, reprezentuojantys chorinę bei simfoninę G. Kuprevičiaus kūrybą. Chorinė kantata su instrumentinio ansamblio pritarimu „Katakombų mišios“ buvo sukurta ir atlikta prieš trisdešimt metų, o šį kartą ji atgims naujomis spalvomis – kompozitorius aktyviai kuria naują kūrinio versiją chorui ir simfoniniam orkestrui.

    Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras
    Gintarė Ramanauskaitė – sopranas
    Klaudijus Zajančkauskas – tenoras
    Ilja Plotnikov – bosas
    Robertas Šervenikas – dirigentas

    Koncerto programoje: G. Kuprevičius – Katakombų mišios

    F. Schubert – Mišios Nr. 2 G-dur

    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • Dainu_svente_2014-07-06-178ac903d867299a79b55cf43e107d96.jpg

    JUBILIEJINĖ DAINŲ ŠVENTĖ „KAD GIRIA ŽALIUOTŲ“

    2024.07.01

    Nuskambėjo fantastiškai graži jubiliejinė dainų diena Kaune „Miškais kalnai žaliuoja“. Daugiatūkstantiniame chore tarsi pranyko ir Kauno valstybinio choro dainininkai. Repeticijose jie matėsi, o koncerte visus į vieną visumą suliejo žalios spalvos marškinėliai.
    Tačiau balsai nedingo - galingai ir darniai skambėjo KVCH ir kitų chorų atliekami kūriniai.
    Taip pat bus ir liepos 6-ąją Vingio parke - milžiniško chro centre stovės ir darnų skambėjimą formuos didieji Lietuvos chorai - valstybinis choras „Vilnius“, Šiaulių „Polifonija“ ir, žinoma Kauno valstybinis choras. Dar keletas dienų, keletas repeticijų ir Lietuvai bei pasauliui suskambės Dainų diena „Kad giria žaliuotų“...
    Laukiame visų Jūsų liepos 6 d. 20.30 val. Vingio parke Vilniuje...
    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • 449334523_957386922850673_6371807716610030101_n-3b439a47d314f94ae0540c3115cb81cc.jpg

    MIŠKAIS KALNAI ŽALIUOJA

    2024.06.21

    Birželio 29 d. 18 val. Kauno Dainų slėnyje - nemokama jubiliejinė Dainų diena „Miškais kalnai žaliuoja".
    Pirmoji Lietuvos dainų šventė įvyko 1924 m. rugpjūčio 23 ir 25 dienomis Kaune. „Dainos diena“ pavadintą renginį atidarė Prezidentas Aleksandras Stulginskis, pakvietęs sugiedoti Lietuvos himną, kurį užtraukė 3500 dainininkų choras su kelių dešimčių tūkstančių palaikančia minia.
    Per šimtą metų Kaune keitėsi santvarkos, mados, architektūra, renginiai, bet choristai, nepaisydami jokių aplinkybių, rinkosi dainuoti. Lietuvos dainų šventei augant ir plečiantis jos programai, dauguma šventės renginių persikėlė į Vilnių, bet Kaunas šventės istorijoje visuomet buvo ypatingai svarbus. Nenuostabu, kad susiklostė tradicija Lietuvos dainų šventę pradėti būtent Kaune, surengiant Dainų dieną. Ši Dainų diena – mažesnė, nei renginių savaitę Vilniaus Vingio parko estradoje užbaigsianti Dainų diena, tačiau tokia pat jauki ir jautri. Dainų šventė po šimto meto grįš į pirmuosius namus.
    Jubiliejinės Dainų dienos „Miškais kalnai žaliuoja“ programa įkvėpta pirmosios Dainų šventės vedlių – Juozo Naujalio, Juliaus Štarkos, Stasio Šimkaus – pasakos apie tiltus, kuriuos daina per šimtmetį nutiesė iki šiuolaikinės valstybės ir jaunatviško Kauno. Beveik 4000 atlikėjų – choristų ir šokėjų – atliks Dainų šventės istoriją ir dabartį sujungiančius kūrinius ir pakvies žiūrovus svajoti apie ąžuolus ir upes, žalias lankas ir girias, apie Žemės veidą – augantį, atsinaujinantį, talpų.
    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • 448275220_949336330322399_8939387369693564626_n-1e99a187591d0d69e650a2b087a2e129.jpg

    ŠV. JONO ATLAIDAI ZAPYŠKYJE

    2024.06.18

    Dar savaitė, ir jau Šv. Jonas Zapyškyje...
    Birželio 24-ąją (pirmadienį) prie Senosios Zapyškio bažnyčios bus minimi tradiciniai Šv. Jono Krikštytojo tituliniai atlaidai.
    Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas kun. Juozas Fakėjavas pasakoja, jog „Krikščioniškoje katalikų tradicijoje atlaidų tikslas – krikščionio malda, maldinga kelionė, pamaldumo praktikos, gailestingumo ir meilės darbai. Šios praktikos atliekamos žvelgiant į švenčiamų atlaidų šventąjį, šiuo atveju – Joną Krikštytoją. Visi Katalikų Bažnyčios nariai, nenustokime siekti šventumo žvelgiant į šventuosius ir būti dvasiškai linksmi bei džiaugsmingi kasdienybėje!“
    Atlaidų programa:
    13.00 val. Šv. Mišios
    Vadovauja Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila
    Gieda Kauno valstybinis choras
    14.30 val. Sveikinimo ceremonija
    15.00 val. Agapė
    15.30 val. Jokūbo Bareikio koncertas „Legenda. Vytautas Kernagis. Istorijos ir dainos“
    17.00 val. Grupės „Pikaso“ koncertas
    Visa programa bus nemokama. Renginio metu bus fotografuojama, nuotraukos viešinamos. Susitinkame Zapyškyje!
    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • MixCollage-17-May-2024-03-25-PM-6649-1-1-a4f5521191afaf65f8287418d1653252.jpg

    Nemirtingi Giacomo Puccini kūriniai

    2024.06.10

    Gražiausios arijos, duetai, chorinės scenos bei instrumentiniai numeriai iš G. Puccini operų.
    XXIX Pažaislio muzikos festivalis. Kompozitoriaus 100-osioms mirties metinėms paminėti
    Birželio 20 d. 19 val. Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje
    KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS
    Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas
    KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
    Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
    Solistai
    VIKTORIJA MIŠKŪNAITĖ (sopranas)
    KAROLIS KAŠIUBA (tenoras)
    LATONIA MOORE (sopranas, JAV)
    NICOLAS RIGAS (bosas-baritonas, Prancūzija)
    Dirigentas CONSTANTINE ORBELIAN (JAV)
    „Čia 1858 m. gruodžio 22 d. gimė Giacomo Puccini, kilęs iš senos muzikų giminės ir vertas amžinai gyvų savosios gimtinės tradicijų. Jis kūrė lengvai įsimenamas melodijas, praturtindamas jas naujais gyvybės balsais. Būdamas garsus meistras, stilistiškai tobulomis ir lanksčiomis formomis jis visam pasauliui dar kartą patvirtino nacionalinio meno vertę.
    Miestas, besididžiuojantis savo sūnumi, trisdešimtą dieną po jo mirties.
    1924 m. gruodžio 29 d.“
    Šį pagarbų užrašą galima perskaityti lentoje, pritvirtintoje prie seno namo Via di Poggia gatvėje, Toskanos regione esančiame Lukos mieste. Čia, muzikanto Michele‘io Puccini šeimoje, gimė penktasis vaikas, ilgai lauktas berniukas, kuriam pirmojo jų giminės kompozitoriaus, prosenelio garbei buvo duotas Giacomo vardas. Būtent šiam berniukui buvo lemta išgarsinti Puccini šeimos vardą visame pasaulyje.
    G. Puccini buvo operos kompozitorius tikrąja šio žodžio prasme. Ne veltui jis laikomas Giuseppe‘ės Verdi tradicijos italų muzikiniame teatre tęsėju. G. Puccini buvo paskutinis klasikinės italų operos atstovas, o jautriai reaguodamas į epochos tendencijas, jis nuolat ieškojo būdų, kaip atnaujinti menines operos išraiškos priemones. Jo kūryba turėjo reikšmingos įtakos vėlesnei, XX a. Europos operos raidai. Ištikimas realistinio meno tradicijoms, G. Puccini, menininkas ir humanistas, sukūrė nemirtingus kūrinius, kurie visiems laikams įėjo į pasaulio muzikinės kultūros lobyną: viso pasaulio operos teatruose iki šiol sėkmingai rodomos jo operos „Bohema“, „Toska“, „Turandot“, „Madam Baterflai“, „Manon Lesko“, „Džanis Skikis“, „Sesuo Anželika“ ir kt.
    Minėdama didžiojo operos meistro 100-ąsias mirties metines Kauno valstybinė filharmonija, bendradarbiaudama su Pažaislio muzikos festivalis, dovanoja klausytojams nuostabų koncertą, kuriame gražiausias arijas, duetus, chorines scenas bei instrumentinius numerius iš G. Puccini operų atliks iškiliausi solistai ir meno kolektyvai. Diriguojant Constantine‘ui Orbelianui gros Kauno miesto simfoninis orkestras, dainuos balsingasis Kauno valstybinis choras. Girdėsime skambant pripažintos Lietuvos operos solistės, dviejų Auksinių scenos kryžių laureatės Viktorijos Miškūnaitės sopraną bei jaunosios kartos dainininko, itin sparčiai karjeros laiptais kopiančio ir muzikos kritikų liaupsinamo Karolio Kašiubos tenorą.
     
     
     
     
     
    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • 435142151_908733067716059_2704273838010228384_n-a9d1bbc89772903a30d849393ab96720.jpg

    Vilniaus festivalyje "Credo in Pace"

    2024.05.26

    Vilniaus festivalis muzikinę odisėją pradeda lyriškai viltinga gaida – visus koncerte skambėsiančius kūrinius sieja tikėjimo ir taikos leitmotyvas, simboliškai įprasmintas ne tik koncerto programoje, bet ir pavadinimo fragmente credo in pace – tikiu taika.

    Krzysztofas Pendereckis „Lenkiškąjį Requiem“ dedikavo Lenkijos didvyriams ir aukoms – barokiškąja kūrinio dalimi Čakona įvairiuose renginiuose pagerbiamas iškilių lenkų tautos asmenybių atminimas. Lenkijoje gimusio žydų kompozitoriaus Mieczysławo Weinbergo gyvenimą paženklino Holokausto siaubas, radęs atgarsį neoklasicistinėje kompozitoriaus stilistikoje, priartėjančioje prie abstraktaus lyriško liturgijos apmąstymo. Ludwigo van Beethoveno „Chorinė fantazija“ – tarsi įvadas į žymiąją Devintąją simfoniją d-moll, vedančią žmoniją idealistinės brolijos link. Koncerto programą vainikuoja Arvo Pärto „Credo“ – vienas dramatiškiausių kompozitoriaus kūrinių, kurio tekstas ir muzika simboliškai sujungia prieštaringus gėrio ir blogio pasaulius.

    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • 20240316_204551-0c05160668fdd45350f677652c24eb55.jpg

    L. VILKONČIUS: „PASAULIO SUTVĖRIMAS“

    2024.04.20

    Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, pristato tikrą muzikinį įvykį Lietuvos padangėje – kompozitoriaus Laimio Vilkončiaus naujausią premjerą – operą „Pasaulio sutvėrimas“. „Stebint nūdienos aktualijas ir žmonijos abejones dėl gyvenimo prasmingumo, kyla klausimas – kodėl žmonija tokia netobula? Kokias klaidas kurdamas pasaulį padarė sutvėrėjas? Su poete, dramaturge Daiva Čepauskaite nutarėme pamąstyti šiomis temomis, siužetui pasirinkdami senovės lietuvių pagonių mitus“, – kūrinio atsiradimo istoriją pasakoja kompozitorius L. Vilkončius.

    Kurdami operą, autoriai konsultavosi su etnologu prof. Libertu Klimka, vyriausiąja šiuolaikinių lietuvių pagonių krive, etnologe ir folkloriste Inija Trinkūniene, studijavo antropologės Marijos Gimbutienės veikalus ir pluoštą kitų mokslinių darbų apie lietuvių pagonis. Gilinantis į pagoniškąją baltų pasaulėžiūrą, paaiškėjo, kad negausiai išlikusius pasakojimus jungia viena detalė – kad sukurtų pasaulį, Dievas turėjo nerti po vandeniu, iš dugno pasisemti dumblo ir, iškėlęs jį į paviršių, sukūrė žemę. Ši linija neatsitiktinai pasirinkta ir operos atskaitos tašku.

    Pradžioje, kai nebuvo nieko, tik skaidrus kaip krištolas vanduo, deivė Žemyna ėmė ilgėtis grožio, tad savo sūnums Praamžiui ir Velinui skyrė užduotį – sukurti Žemę. Praamžius greitai perpranta motinos mintį, supranta, kad pasaulis turi būti gražus ir taikingas. Tuo metu Velinas savaip suvokia Žemės grožį...

    Operoje „Pasaulio sutvėrimas“ pagrindinius vaidmenis kurs garsiausi lietuvių solistai: Jeronimas Milius, Egidijus Bavikinas, Ieva Prudnikovaitė, Ona Kolobovaitė, Steponas Zonys ir Kauno valstybinis choras (vad. Robertas Šervenikas). Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos meno vadovas ir vyr. dirigentas maestro Gintaras Rinkevičius.

    L. Vilkončius. Opera „Pasaulio sutvėrimas“ (koncertinis atlikimas)

    Kompozitorius Laimis Vilkončius
    Libreto autorė Daiva Čepauskaitė

    Vokalas Jeronimas Milius (Dievas kūrėjas Praamžius)
    Tenoras Egidijus Bavikinas (Dievas kūrėjas Velinas)
    Mecosopranas Ieva Prudnikovaitė (Dievų motina Žemyna)
    Sopranas Ona Kolobovaitė (Aušrinė)
    Baritonas Steponas Zonys (Žmogus)
    Choras Kauno valstybinis choras (vad. Robertas Šervenikas) (kiti dievai ir deivės)
    Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
    Dirigentas Gintaras Rinkevičius
       
       
       
       
       
       
       

     

     

    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • Monastyrska___Liudmyla-600x400-be840df81577d4b28c49cd2250efe7cd.jpg

    KAUNO SIMFONINIO ORKESTRO SEZONO UŽDARYMO KONCERTAS SU LIUDMYLA MONASTYRSKA

    2024.04.12

    Liudmyla Monastyrska – viena ryškiausių šių dienų pasaulinės operos scenos solisčių, Ukrainos nacionalinės operos primadona, išskirtinio savo grožiu ir tembru lyrinio-dramatinio soprano savininkė. Užsienio kritikai ukrainiečių dainininkę vadina nauja vokalinio pasaulio žvaigžde, „niuansų ir pianissimo karaliene“ bei Maria Callas ir Montserrat Caballé tradicijų tęsėja. Jos platų tarptautinį pripažinimą patvirtina daugybė pagrindinių vaidmenų prestižiškiausiuose pasaulio teatruose, įskaitant „La Scala“, „Royal Covent Garden“, „Metropolitan Opera“, Vienos nacionalinę operą ir kt. Būtent L. Monastyrska prasidėjus karui tarp Rusijos ir Ukrainos buvo pakviesta pakeisti garsiąją rusų primadoną Anną Netrebko operos „Turandot“ pastatyme „Metropolitan Opera“ Niujorke.

     

    Liudmyla Monastyrska yra dainavusi Vokietijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Ispanijos, Italijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Austrijos, Olandijos, Čilės operos scenose. Jos balsas skambėjo duete su Plácido Domingo, Dmitrijumi Hvorostovskiu, Olga Borodina, Roberto Alagna, Jonu Kaufmannu ir Simonu Keenlyside’u. Ji dirbo su tokiais puikiais dirigentais kaip Jamesas Levine’as, Zubinas Mehta, Danielis Barenboimas, Christianas Thielemannas, Riccardo Muti ir Antonio Pappano. Ir tai tik keli vardai…

     

    Kauno miesto simfoninio orkestro sezono uždarymo koncerte Liudmyla Monastyrska pasirodys su žinomu Sakartvelo baritonu George Gagnidze. 2008/2009 m. sezone dramatinis sakartvelų baritonas sensacingai debiutavo Niujorko Metropoliteno operoje Rigoletto vaidmenyje ir nuo to laiko pasirodė daugiau nei 130 spektaklių, atlikdamas tokius vaidmenis kaip Makbetas, Amonasro (Aida), Skarpija (Toska), Michele (Il tabarro), Tonio (Pagliacci), Alfio (Cavalleria rusticana) ir Shaklovity (Hovanščina). G. Gagnidze reguliariai kviečiamas į prestižiškiausių pasaulio operų pastatymus, 2023/2024 metų sezone jis atlieka pagrindinius vaidmenis Metropoliteno operos „Nabucco“ bei Atlantos operos „Rigoletto“ pastatymuose, Gran Kanarijos Las Palmo operoje debiutuos Skarpijos vaidmenyje „Toskos“ pastatyme. Išraiškingas, skambus baritonas išsiskiriantis impozantišku atlikimu, G. Gagnidze yra tarp pirmaujančių savo žanro dainininkų pasaulinės operos scenoje.

     

     

     

    Atlikėjai

    KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

    Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

     

    KAUNO VALSTYBINIS CHORAS

    Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas

     

    Solistai:

    LIUDMYLA MONASTYRSKA (sopranas, Ukraina)

    GEORGE GAGNIDZE (baritonas, Sakartvelas)

     

    Dirigentas CONSTANTINE ORBELIAN (JAV)

     

    PROGRAMOJE

     

    Gražiausios orkestrinės uvertiūros, chorai ir operų arijos bei duetai

    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • Giedrius-Kuprevicius-669x400-3dd56aa1b0da75f288e8e59c9c08d185.jpg

    GIEDRIUI KUPREVIČIUI – 80

    2024.04.08

    Šiemet iškilų 80 metų jubiliejų pasitinka vienas produktyviausių ir žinomiausių Lietuvos kompozitorių, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas GIEDRIUS KUPREVIČIUS. Šis kūrėjas – itin įvairiapusė asmenybė: kompozitorius, pedagogas, eseistas ir polemistas, o didžioji jo gyvenimo ir veiklos dalis yra susijusi su Kaunu. Kūrybinėje kompozitoriaus biografijoje yra buvę nemažai įdomių posūkių: devintajame praeito amžiaus dešimtmetyje gyvavo jo įkurta Kauno muzikinio teatro elektroninės muzikos grupė „Argo“, ilgus metus grojęs Kauno karilionu jis buvo paskirtas vyriausiuoju Kauno miesto varpininku. Kompozitoriaus plunksnai priklauso vienas populiariausių Lietuvoje miuziklų „Ugnies medžioklė su varovais“, o šio miuziklo daina „Kregždutės“ tapo vienu populiariausių kūrinių Lietuvoje. Kompozitorius nuolat rašo muziką ir tradiciniuose žanruose: kuria operas, simfonijas, kamerinius kūrinius, oratorijas ir vokalinius ciklus. Ši G. Kuprevičiaus muzika – saikingai moderni, daugelyje kūrinių pastebimas improvizacinio prado dominavimas bei ryškios sąsajos su literatūra ar vaizduojamuoju menu.

    Jubiliejinio vakaro metru skambės du kūriniai, reprezentuojantys chorinę bei simfoninę G. Kuprevičiaus kūrybą. Chorinė kantata su instrumentinio ansamblio pritarimu „Katakombų mišios“ buvo sukurta ir atlikta prieš trisdešimt metų, o šį kartą ji atgims naujomis spalvomis – kompozitorius aktyviai kuria naują kūrinio versiją chorui ir simfoniniam orkestrui. Prieš penkerius metus sukurtos ir atliktos simfonijos „Iš plokščiojo pasaulio“ gimimą autorius apibūdina taip: „Lietuvoje anglų rašytojo Terry Pratchetto kūryba žinoma, tačiau ne taip, kaip vėliau jo idėjas į suprantamesnę erdvę perkėlusi Hario Poterio nuotykių autorė Joanne Rowling. Didžiulis įmantriai susietų apysakų ciklas „Plokščiasis pasaulis“ tapo tikru prekės ženklu ir trijų į lietuvių kalbą išverstų knygų dėka pasiekė mūsų skaitytojus. Iš jų įspūdingiausia – „Skrybėlė, pilna dangaus“, kurią meistriškai išvertė Danguolė Žalytė. Tiesa, rašytojo literatūrinė kalba specifinė ir vertėjams labai sunku perteikti anglų kalbos niuansus, potekstes, žodžių, sąmojų bei sąvokų žaismę. Atradęs šią neįtikėtinai aktualią ir žaismingą literatūrą panūdau bent kelias jos sukeltas vizijas ir mintis perkelti į muzikos pasaulį, kuris irgi dabar gana plokščias. Taip gimė septynių dalių simfonija, kurioje savaip išgirdau Terry Pratchetto sukurtų vaizdinių garsyną.“
    „Tad susitikime plokščiojo pasaulio katakombose“ – kviečia šmaikštusis jubiliatas, vienos užsienio kritikės kažkada pavadintas „atsargiu radikalu“, Žaliakalnio, Kauno ir visos Lietuvos kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • 329341281_524413506343543_1858528463743392958_n-b32985ee2f648eb3c98ff015d1967a7b.jpg

    GRAŽIAUSI G. VERDI IR R. VAGNERIO CHORAI

    2024.03.26

    Balandžio 4 d., 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje - G. Verdi ir R. Vagnerio gražiausi chorai iš operų ir kitų sceninių kūrinių
    Giuseppe Verdi tarsi neatsiejamas nuo operos žanro. Kai kam šio kompozitoriaus vardas yra tapęs tikru operos žanro sinonimu. Betgi šio kūrėjo interesų ratas buvo kur kas platesnis, greta operų jis kūrė kamerinę muziką, romansus balsui ir fortepijonui, religinę muziką. Pats kompozitorius kažkada yra pasakęs: „Man svarbiausi dalykai – balsas ir melodija“. O bene darniausiai šis derinys atsiskleidžia G. Verdi chorinėje muzikoje. Savosiose operose „didysis senis“ chorui suteikė ypatingą reikšmę, paversdamas jį savarankišku veikėju ir dramaturgijos vystytoju. Kas gi nežino čigonų choro iš operos „Trubadūras“ ar antruoju Italijos himnu tapusio vergų choro iš operos „Nabukas“? O kur dar gausybė G. Verdi ir R. Vagnerio chorinių hitų iš kitų operų, didingasis Requiem, savarankiški kūriniai moterų, vyrų ir mišriems chorams. Daugelį šių šedevrų publika galės išgirsti šiame koncerte, kuriame pajėgas suvienys du išskirtiniai Lietuvos kolektyvai: skambusis Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras bei balsingasis Kauno valstybinis choras.
     
    Atlikėjai
     
    LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
    Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius
     
    KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
    Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
     
    Dirigentas GINTARAS RINKEVIČIUS
     
    Programoje
    Giusepe Verdi, Richardas Vagneris – gražiausi chorai iš operų ir kitų sceninių kūrinių
    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • 074910386-76dcf3ff-a1e5-431e-9002-208e554b9322-11afa971b74c9e0f29c258326424b04d.jpg

    TVANAS IN DO

    2024.03.15

    Kovo 22 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje klausytojai galės sekti paraleles tarp žymiojo prancūzų romantiko Camille‘io Saint-Saënso ir vienu garsiausių šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių laikomo Anatolijaus Šenderovo kūrybos. Retai atliekama C. Saint-Saënso oratorija „Tvanas“ (pranc. Le Déluge) patenka į geriausių šio kompozitoriaus kūrinių sąrašą. Šventasis Raštas – neišsemiamas meno kūrinių temų šaltinis. Šimtmečiais iš jo įkvėpimo sėmėsi dailininkai ir dramaturgai, poetai ir kompozitoriai. Nors XIX a. antrojoje pusėje biblinės temos nebuvo dažniausias įkvėpimo šaltinis, vis dėlto meno žmonės kartais į jas atsigręždavo. Taip padarė ir C. Saint-Saënsas. Jo muzika – rafinuota, santūri, atrodytų, ne itin tinkama religiniams jausmams išreikšti. Tačiau paliečiant biblinę temą labai svarbu prisiminti, kad nors Šventąjį Raštą diktuoja Dievas, jo puslapiuose gyvena ir veikia žmonės su savo aistromis ir siekiais. Jei atsižvelgsime į tai, kad žmogus sukurtas pagal Dievo paveikslą ir panašumą, tai net pačiame Kūrėjo paveiksle menininkas gali įžvelgti kažką žmogiško. Taip ir C. Saint-Saënsas pažvelgė į vieną garsiausių biblinių temų, kurią įkūnijo oratorijoje „Tvanas“. Kūrinio idėja kompozitoriui kilo 1873 m. Libretą parašė poetas Louisas Gallé, įtraukdamas į jį biblinio teksto fragmentus. C. Saint-Saënsas oratoriją baigė kurti 1874 m. Šiame kūrinyje chorui ir solistams su orkestru puikiai dera mastelio platumas ir muzikinės išraiškos glaustumas.
    A. Šenderovas – vienas ryškiausių šiuolaikinių lietuvių ir litvakų kompozitorių, pasiekęs labai didelį tarptautinį pripažinimą, jo kūriniai plačiai skambėjo ir tebeskamba Europoje bei JAV, atliekami žymiausių orkestrų bei solistų. Prieš penkerius metus išėjusio kūrėjo muzika nuolatos įtraukiama į didžiausių Lietuvos koncertinių įstaigų repertuarą. A. Šenderovas yra trijų pastatytų baletų, trijų simfonijų, stambių vokalinių-simfoninių kūrinių, septynių instrumentinių koncertų, trijų styginių kvartetų, fortepijoninio trio, kitų kūrinių autorius. Specifinė derminė spalva, aritmiška, improvizacinė muzikinės medžiagos plėtotė, kūrinio auginimas iš tam tikro teminio moto, ryškus emocingumas, tvirta muzikos dramaturgija, energija – visa tai suteikia jo muzikai ryškų atpažįstamą skambesį, kuriam netrūksta magiško paveikumo. Šio autoriaus kūryba pelnė įvairių įvertinimų, tarp kurių – prestižinė Europos kompozitoriaus premija Berlyne už šįvakar skambėsiantį „Concerto in Do“, taip pat kompozitoriui buvo paskirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija, Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos apdovanojimas ir kiti reikšmingi įvertinimai.
    Atlikėjai
    LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
    Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
    KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
    Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
    Solistai:
    GLEB PYŠNIAK (violončelė)
    MARIJA ARUTIUNOVA (sopranas)
    GABRIELĖ KUZMICKAITĖ (mecosopranas)
    KAROLIS KAŠIUBA (tenoras)
    ANDRIUS APŠEGA (baritonas)
    Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
    Programoje
    Camille Saint-Saëns – oratorija „Tvanas“ („Le Déluge“), op. 45
    Anatolijus Šenderovas – „Concerto in Do“ violončelei ir orkestrui; Siuita iš baleto „Dezdemona“
    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • 430108924_996405442041890_8307732875623527755_n-f1680bd2535e77958dac81cc3d4f968f.jpg

    LVSO SALĖS ATIDARYMO KONCERTAS

    2024.03.10

    Pagaliau ilgai lauktas rekonstruotos LVSO salės atidarymo koncertas.
    Kauno valstybinis choras kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir solistais atliks didingąją Gustavo Mahlerio Simfoniją Nr. 8 Es-dur („Tūkstančio simfonija“). Kovo 16 ir 17 d. atidarydami naująją LVSO koncertų salę švęsime Lietuvą – tai yra didelis džiaugsmas ir didelis laimėjimas visai Lietuvos kultūrai. Ateikite švęsti drauge, bilietų dar turime: https://bit.ly/LVSO_koncertu_sales_atidarymas
     
    Atlikėjai:
     
    Ksenija Bachritdinova-Kravčuk, pirmas sopranas (Magna Peccatrix, nusidėjėlė)
    Kamilė Bonté, antras sopranas (Una poenitentium, atgailautoja)
    Austėja Zinkevičiūtė, trečias sopranas (Mater Gloriosa, Mergelė Marija)
    Justina Gringytė, pirmas altas (Mulier Samaritana, Samarietė)
    Ieva Prudnikovaitė, antras altas (Maria Aegyptica, Marija iš Egipto)
    Karolis Kašiuba, tenoras (Doctor Marianus)
    Raimundas Juzuitis, baritonas (Pater Ecstaticus)
    Tadas Girininkas, bosas (Pater Profundus)
    Kauno valstybinis choras (vad. Robertas Šervenikas)
    Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro choras (vad. Česlovas Radžiūnas)
    Berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ (vad. Vytautas Miškinis)
    Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
    Dirigentas Gintaras Rinkevičius
     
    Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, kviečia į nacionalinės reikšmės įvykį – duris atveria naujai rekonstruota, aukščiausius tarptautinius standartus atitinkanti ir vienintelė Lietuvoje specialiai simfoninei muzikai pritaikyta LVSO koncertų salė (buvę Vilniaus kongresų rūmai). Maestro G. Rinkevičius iškilmingam naujosios salės atidarymo koncertui pasirinko vieną didingiausių kūrinių klasikiniame simfoninės muzikos repertuare – austrų kompozitoriaus Gustavo Mahlerio (1860–1911) Aštuntąją simfoniją, dėl milžiniškos atlikėjų sudėties dar vadinamą „Tūkstančio simfonijos“ vardu.
     
    Simfonija buvo sukurta 1906 m. vasarą, G. Mahleriui viešint pietų Austrijoje, savo viloje ant ežero kranto. Pagautas didžiulio įkvėpimo, nuo pat pradžių kompozitorius buvo įsitikinęs kūrinio reikšmingumu – atsisakęs pesimizmo, persmelkusio daugelį jo darbų, Aštuntąją simfoniją G. Mahleris sukūrė kaip paminklą amžinai ir nemirtingai žmogaus sielai. Iš pradžių simfoniją planavęs sudėti į klasikinę keturių dalių struktūrą, vėliau kompozitorius paliko dvi: pirmoji dalis parašyta pagal lotynišką IX a. krikščionių himną šventajai dvasiai „Veni, creator spiritus“ (liet. „O Dvasia, Viešpatie, nuženk“), antroji remiasi Johanno Wolfgango von Goethe‘s „Fausto“ baigiamosios scenos tekstu. Abi dalys yra vienijamos bendros idėjos, kad išganymas yra įmanomas dėl begalinės meilės.
     
    Savo prisiminimuose G. Mahleris rašė, kad nuo pirmosios atvykimo į vasaros rezidenciją dienos jis buvo apsėstas kūrybinės dvasios ir visiškai pasinėrė į darbą, kuris vėliau tapo jo Aštuntąja simfonija. Atsitiktinai išgirdęs himną Šventajai Dvasiai, kompozitorius išvydo kūrinio viziją: „Staiga pamačiau visą kūrinį priešais savo akis. Viskas, ką man reikėjo padaryti, tai jį užrašyti, tarsi jis būtų padiktuotas.“ G. Mahleris ėmėsi kurti intuityviai, nelaukdamas, kol himno tekstas atvyks iš Vienos. Kai tekstas pagaliau atvyko, jis absoliučiai atitiko muziką.
     
    G. Mahleris neturėjo abejonių dėl simfonijos reikšmingumo, teigdamas, kad visos kitos jo parašytos simfonijos tebuvo preliudija į šią. Aštuntąją simfoniją jis vadino didžiausiu dalyku, kurį kada nors jam pavyko padaryti – savo dovana žmonijai. „Pabandykite įsivaizduoti, kad visa Visata pradeda skambėti ir aidėti. Tai – nebe žmonių balsai, tai planetos ir saulės sukasi aplinkui“, – rašė G. Mahleris.
    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • kaspar-zehnder-764x400-8b27f902eec283c007345639c04fddf0.png

    KASPAR ZEHNDER – UŽBURIANTIS BATUTOS IR FLEITOS VIRTUOZAS IŠ ŠVEICARIJOS

    2024.02.15

    Vasario 23 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje.
    Išskirtiniu talentu garsėjantis šveicarų dirigentas ir fleitininkas Kasparas Zehnderis kilęs iš alpių papėdės, Berno kantone. Atlikėjas studijavo fleitą ir dirigavimą Berne, Paryžiuje, Sienoje bei Europos Mocarto akademijoje.
    Nuo sėkmingo debiuto 2007 metais garsiojoje Milano „La Scala“ jis dirigavo daugeliui žymiausių orkestrų visoje Europoje. Nuo 2018 m. jis yra Hradec Králové filharmonijos orkestro vyriausiasis dirigentas (Čekija), 2012-2022 m. vadovavo šveicarų Biel Solothurn simfoniniam orkestrui. 1999–2020 m. K. Zehnderis buvo šveicarų vasaros festivalio „Murten Classics“ meno vadovu, o 2004-2012 m. ėjo muzikos vadovo pareigas garsiajame modernaus meno muziejuje „Zentrum Paul Klee“ Berne. Kaip fleitininkas, jis nuolat rengia kamerinės muzikos koncertus su žymiais scenos partneriais.
    Jo repertuare – begalė simfoninių ir vokalinių kūrinių nuo didžiųjų J. S. Bacho oratorijų iki šiuolaikinės kamerinės muzikos, o taip pat beveik visa klasicizmo ir romantizmo laikotarpių simfoninė muzika, akcentuojant visa tai, kas nežinoma, nauja ir naujai atrasta.
    Atrasti kažką naujo maestro K. Zehnderis pakvies ir šio vakaro koncerte, kuriame skambės mūsų koncertų salėse ne taip dažnai girdima W. A. Mozarto 33-oji simfonija bei jo kūriniai fleitai ir orkestrui. O vakarą vainikuos austrų genijaus F. Schuberto „Mišios“, kurias kartu su orkestru atliks Kauno valstybinis choras ir solistai.
    Atlikėjai
    KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS
    Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas
    KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
    Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
    Solistai:
    GINTARĖ RAMANAUSKAITĖ (sopranas)
    KLAUDIJUS ZAJANČKAUSKAS (tenoras)
    DEIMANTAS BRAUKYLA (bosas)
    Dirigentas ir solistas KASPAR ZEHNDER (fleita, Šveicarija)
    Programoje
    Wolfgang Amadeus Mozart – Simfonija Nr. 33 B-dur, KV 319
    Wolfgang Amadeus Mozart – Koncertas fleitai ir orkestrui Nr. 2 D-dur,
    Wolfgang Amadeus Mozart – Andante C-dur fleitai ir orkestrui
    Franz Schubert – Mišios Nr. 2 G-dur
    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • 421932360_842070924600745_2968857134965746360_n-e7169d47f75104af3bc02fa4bdba4d2f.jpg

    KONKURSAS Į KAUNO VALSTYBINIO CHORO DAINININKŲ PAREIGAS

    2024.02.08

    Kauno valstybinė filharmonija skelbia konkursą į Kauno valstybinio choro dainininkų (tenorų, bosų, sopranų, altų balsų) pareigas.
    Reikalavimai:
    – aukštasis universitetinis ar jam prilygintas (bakalauro kvalifikacinio laipsnio) muzikos srities išsilavinimas;
    – geri vokaliniai duomenys;
    – geras lietuvių kalbos ir bent vienos užsienio kalbos mokėjimas.
     
     Kandidatai turi pateikti šiuos dokumentus:
    – gyvenimo aprašymą (siunčiamas e. p.);
    – prašymą dalyvauti konkurse (pildomas vietoje);
    – išsilavinimą patvirtinančių dokumentų kopijas (priimant į darbą);
    – asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją (priimant į darbą).
     
     Gyvenimo aprašymą (CV) prašome siųsti iki 2024 m. vasario 25 d. e. p. lina@kaunofilharmonija.lt
     
     Konkursas į Kauno valstybinio choro dainininkų pareigas vyks 2024 m. vasario 27 d. 14 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje. Konkursas bus vykdomas perklausos būdu. Kandidatai atlieka laisvai pasirinktą kūrinį.
     
     Darbo užmokestis: pareiginės algos koeficientas – nuo 0,81 iki 0,92 (pareiginės algos baziniais dydžiais, nustatytais Lietuvos Respublikos Vyriausybės, neatskaičius mokesčių), priklausomai nuo turimo profesinio darbo stažo. Galimi priedai už pasiektus rezultatus.
     
    Informacija teikiama: tel. (8 37) 201 562, e. p. lina@kaunofilharmonija.lt
     
    Plačiau Skaityti viską Dalintis
  • Robertas-Servenikas-82645607b0a7be4dcabaacc64aa52c0a.jpg

    106-OSIOMS LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO METINĖMS

    2024.02.01

    Pasitinkant 106-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines bendram meniniam projektui kūrybines pajėgas suvienys du prestižiniai Lietuvos muzikiniai kolektyvai ir nemažas būrys iškilių solistų. Visai tautai ir valstybei išskirtine tapusios dienos išvakarėse Kauno valstybinėje filharmonijoje nuskambės garsiausi Lietuvos kompozitorių opusai, primenantys kovas dėl nepriklausomybės, tautos iškentėtus vargus, patirtas džiugias akimirkas ir neišblėstančius kiekvieno lietuvio jausmus: tikėjimą bei viltį. Ypatingas koncerto akcentas – specialiai šiai progai kuriamo J. Jurkūno opuso premjera, skatinanti smalsumą ir žadanti naujų akustinių potyrių bangą.
    Vasario 15 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje,
    Vasario 16 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.
    Atlikėjai
    LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
    Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
    KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
    Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas
    Solistai:
    MARIJA ARUTIUNOVA (sopranas)
    GABRIELĖ KUZMICKAITĖ (mecosopranas)
    MINDAUGAS ZIMKUS (tenoras)
    ŽYGIMANTAS GALINIS (baritonas)
    JOANA DAUNYTĖ (arfa)
    ELENA DAUNYTĖ (violončelė)
    JURGITA KAZAKEVIČIŪTĖ (vargonai)
    DAINIUS SVOBONAS (skaitovas)
    Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
    PROGRAMA;
    Jonas Jurkūnas – „Apie būtį“ arfai, violončelei ir orkestrui (pasaulinė premjera)
    Vytautas Barkauskas – Trys dalys iš „Prisikėlimo oratorijos“, op. 138 (liturginiai, Vytauto Mačernio, Maironio tekstai)
    Algirdas Martinaitis – Trys dalys iš oratorijos „Tikėjimo ir vilties invokacijos“ (liturginiai, laisvės kovų archyvo, Vinco Mykolaičio-Putino, autoriaus tekstai)
    Plačiau Skaityti viską Dalintis

Puslapis 1 iš 2  > >>