Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2016

KELIAUJANTI PARODA „SUBTILIAUSIAM DIDIGENTO MOSTUI PAKLŪSTANTIS CHORAS“


2016 01 22


Nuo sausio 8 d. iki kovo 7 d. Lietuvos švietimo istorijos muziejuje veikia interaktyvi paroda „Subtiliausiam dirigento mostui paklūstantis choras“. Ši paroda yra dalis Kauno apskrities viešosios bibliotekos inicijuoto projekto, kuriuo siekiama paminėti 45-ąsias Kauno valstybinio choro gyvavimo metines.


Galimybė pamatyti ir išgirsti


Kaip teigia Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kultūrinių renginių organizatorė Ieva Brazauskaitė, ši paroda yra puiki galimybė daugiau sužinoti apie pasaulyje Lietuvos vardą garsinantį kolektyvą, kuris jau yra surengęs daugiau nei 3000 pasirodymų Lietuvoje ir užsienyje, o repertuaro kolekcijoje saugo daugiau nei 200 įvairių kūrinių. Prie išsamiai pateikiamos informacijos prisideda ir muzikiniai fragmentai, kuriais paroda žavi lankytojus.


„Ši paroda iš tiesų unikali savo forma ir lankytojui suteikiama galimybe išgirsti pasaulinio lygio kūrinius, atliekamus profesionalaus Kauno valstybinio choro. Mūsų muziejuje viešinti dešimties stendų paroda, papildyta tokiais garso įrašais kaip Mikalojaus Konstantino Čiurlionio „De profundis“, Juozo Naujalio „Jaunimo giesmė“ (žodž. Maironio), Carl Orff „Carmina Burana“: O Fortūna, leidžia lankytojui pasijausti kaip šio žymaus choro koncerte ir pasisemti kultūrinės patirties“,- pasakoja I. Brazauskaitė.


Sulaukė pasisekimo


Paroda jau viešėjo Jonavoje, Prienuose, Birštone ir šiuose miestuose sulaukė didelio lankytojų susidomėjimo. Šiuo metu galimybė išvysti parodą dar kartą suteikiama Kauno gyventojams bei miesto svečiams. Kilnojamoji paroda supažindina su valstybinio choro biografija, repertuaru, gastrolėmis, reikšmingiausiais įrašais. Ji gausiai iliustruota Kauno valstybinio choro vadovo P. Bingelio bei choristų asmeninių archyvų nuotraukomis, M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejaus fotografijomis. Parodą pagyvina integruoti muzikos įrašai, kuriais lankytojai gali mėgautis, skaitydami stenduose pateikiamą informaciją.


Paroda veikia Lietuvos švietimo istorijos muziejuje (Vytauto pr. 52, Kaunas).

 

kvch.lt inf