Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2015

KAUNO VALSTYBINIO CHORO MEISTRIŠKUMĄ ĮVERTINO LENKAI


2015 05 21


Maestro Petro Bingelio vadovaujamas Kauno valstybinis choras sulaukė kvietimo dalyvauti Lenkijoje surengtame muzikos festivalyje „Katowice Kultura Natura“.
 
Nacionalinio Lenkijos radijo simfoninio orkestro (NOSPR) Didžiojoje koncertų salėje kauniečiai drauge su NOSPR ir Krokuvos Lenkijos radijo choru, Palenkės operos ir filharmonijos vyrų choru, solistais Anna Gabler, Yvonne Naef, Thomu Mohru, Danu Karlströmu atliko austrų ekspresionisto Arnoldo Schönbergo draminę kantatą „Gurės dainos“ – monumentalų, penkiems solistams, naratoriui, chorui ir orkestrui skirtą kūrinį, pasakojantį tragišką viduramžių Danijos valdovo Valdemaro ir jo mylimosios istoriją. Dirigavo Gabrielis Chmura.
 
Šiuo ryškiu akcentu inauguruotas pirmasis Silezijos sostinėje Katovicuose surengtas tarptautinis muzikos festivalis „Katowice Kultura Natura“. Gegužės 15-24 dienomis festivalyje pristatomas platus ir įvairus repertuaras: simfoninė ir kamerinė muzika, instrumentiniai ir vokaliniai kūriniai, klasikų ir šiuolaikinių kompozitorių darbai. Festivalyje dalyvaujančių atlikėjų gretose pasaulinio garso solistai – seras Andrásas Schiffas, Miklósas Perény, pianistas, džiazo atlikėjas Stefano Bollani ir kolektyvai – Londono Sinfonietta, Miuncheno kamerinis orkestras, Berlyno RIAS kamerinis choras, Nacionalinis Lenkijos radijo simfoninis orkestras, Silezijos kvartetas, „Camerata Silesia“.
 
Festivalis rengiamas minint Katovicų miesto įkūrimo 150-ąsias metines, o pagrindinė jo tema – metamorfozės. Silezijos sostinė sparčiai vystosi ir kinta. Pasak festivalio meno direktoriaus Alexanderio Liebreicho, miesto kaita – ne tik išoriškai besimainantis jo veidas, bet pirmiausia kultūrinė metamorfozė, kurią liudija praėjusiais metais klausytojams duris atvėrusi nauja ir moderni NOSPR koncertų salė.
 
Parengė Rimantas Klevečka