Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2012

KAUNO VALSTYBINIO CHORO KALENDORIUJE – DANIJA


2012 03 26


Kovo 29 d. Danijoje, Odensės koncertų rūmuose, profesoriaus Petro Bingelio vadovaujamas Kauno valstybinis choras Richardo Wagnerio kūrybos mylėtojus nudžiugins atlikdamas vieną įspūdingiausių šio kompozitoriaus veikalų - operą - misteriją „Parsifalis“.

Koncerte skambės antrasis operos veiksmas, skirtas tik moterų balsams. „Parsifalis“ - paskutinė R. Wagnerio opera, kurios librete, sukurtame remiantis viduramžių poeto Wolframo von Eschenbacho epine poema, susipina romanas ir krikščioniškos legendos. Operos veiksmas klausytoją perkelia į viduramžių Ispaniją, Pirėnų kalnus. Kūrinio premjera įvyko 1882 m. Šio kūrinio fragmentai yra skambėję ir Lietuvoje: 2004 m. partijas iš pirmojo ir trečiojo operos „Parsifalis“ veiksmo atlikusiam Kauno valstybiniam chorui Vilniaus publika negailėjo ovacijų.

Danijoje, į kurią vykstama dirigento Aleksandro Vedernikovo iniciatyva, choras lankysis ir koncertuos pirmą kartą. Maestro priskiriamas jaunosios kartos Rusijos dirigentų elitui. 2001-2009 metais vadovavo Maskvos Didžiajam teatrui, buvo šio teatro vyriausiasis dirigentas; nuo 2009 metų gruodžio 3 d. yra Odensės simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas, dažnai kviečiamas koncertuoti ir kitų valstybių koncertų salėse bei garsiausiuose teatruose – Milano „La Scala“, Romos, Bolonijos, Turino, Venecijos, Paryžiaus operose. Su Kauno valstybiniu choru A. Vedernikovas yra koncertavęs ir Vilniaus kongresų rūmuose.

Koncerte kartu su choru dainuos ir žinomas Danijos tenoras, R. Wagnerio operų atlikėjas Stig Fogh Andersen, dainavęs Niujorko Metropoliteno operoje bei daugelyje garsiausių Europos scenų. Atlikėjamas akompanuos Odensės simfoninis orkestras, diriguojamas A. Vedernikovo. Bilietai į du koncertus Odensės koncertų rūmų salėje, talpinančioje 1212 žiūrovų, jau išpirkti. Koncertą, kuriame dainuos Kauno valstybinis choras, numato transliuoti Danijos radijas ir televizija.

Choras yra sulaukęs ir daugiau kvietimų šiais metais atvykti koncertuoti kitose prestižinėse pasaulio scenose.

Į Daniją choras išvyks prieš tai kartu su Violeta Urmana Lietuvoje atlikęs G. Verdi „Requiem“. Grįžęs iš gastrolių Danijoje, pavasarį Kauno valstybinės filharmonijos lankytojams kolektyvas atliks A. Bruchnerio „Mišias f-moll“ (diriguos Jean- Michel Blanchon, Prancūzija), A. Dvořáko „Stabat mater“ (diriguos Kaspar Zehnder, Šveicarija). Tuo tarpu Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro sezono uždarymui skirtame koncerte Vilniaus kongresų rūmuose nuskambės choro atliekamas monumentalusis B. Britteno „Karo requiem“.

Parengė Rimantas Klevečka