Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2023

ATIDENGTAS INFORMACINIS STENDAS BEI ATMINIMO SKULPTŪRA


2023 07 03


Liepos 1 d. Mardasave, prie gimtojo maestro Petro Bingelio kaimo, atidengtas informacinis stendas bei atminimo skulptūra (aut. Margiris Buržinskas). Mylimiausią maestro giesmę „Lietuva brangi“ sugiedojo Kauno valstybinis choras.

Varėnos meras Algis Kašėta rašė:

„Be muzikos mano gyvenimas būtų klaida, ją pasirinkau savo gyvenimo turiniu ir forma.“ - sakė maestro P. Bingelis. Jo mėgstamiausias muzikinis kūrinys „Lietuva brangi“ atliekamas trijų ketvirtinių takte, diriguojamas trijų mostų schema. Tad šioje skulptūroje susilieja dirigavimo schema ir spyglio iliuzija į vientisą formą, kuri simbolizuoja ne tik dirigavimą ar Dzūkiją kaip tėviškę, bet ir patį gyvenimo kelią. Skulptūros simbolika atveria ir gyvenimo linijos, kuri yra persmelkta muzika, prasmę.
Dirigento Petro Bingelio gyvenimo kelias prasidėjo dzūkiškų pušynų apsuptyje, kur visi takeliai nusėti smailiais pušų spygliais – gimė jis Mardasavo kaime, mokėsi Merkinės mokykloje, vėliau, baigęs mokslus, daugiau nei 50 metų vadovavo Kauno valstybiniam chorui, bet niekada nepamiršo savo gimtinės, kur nuolat į įvairius renginius sugrįždavo su choru.
Šiemet minime maestro 80-ąsias gimimo metines, todėl, siekdami pagerbti ir įamžinti atminimą, tęsiame renginių ciklą „Muzika – mano gyvenimas“.
Nuoširdžiai dėkoju maestro šeimos nariams, padedantiems ir prisidedantiems pagerbiant iškilaus muzikos meno virtuozo – Petro Bingelio – atminimą, Kauno valstybiniam chorui, savo autentiškais balsais įprasminančiam atminimą vadovo gimtinėje, skulptūros autoriui Margiriui Buržinskui ir visiems prisidedantiems, kad iškilaus kraštiečio atminimas būtų tinkamai įamžintas. ⚘️
Šalia skulptūros pastatėme ir stendą, kuriame visi galėsite sužinoti apie didžius maestro gyvenimo pasiekimus. Stende taip pat rasite informaciją apie partizaną Juozą Jakavonį-Tigrą bei nuorodą į jo sodybą, kurioje atkurtas partizanų bunkeris.
Tad kviečiu visus, važiuojančius pro šalį, bent akimirkai sustoti ir šalia skulptūros tarsi muzikos pasiklausyti pušų ošimo ir prisiminti dirigentą P. Bingelį.