Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2019

ĮSPŪDINGAS KONCERTAS DUBINGIUOSE


2019 06 27


Kauno valstybinis choras tradiciškai supažindina įvairių Lietuvos kampelių gyventojus su Lietuvos muzikos klasikų kūryba. Jau tapo tradicija vasaros viduryje aplankyti Dubingius su nauja koncertine programa. Prieš keletą metų choras ten buvo nuvežęs koncertą, skirtą Maironio jubiliejui, šį kartą Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui ir J. Naujalio metms dedikuota V. Bartulio sudaryta programa „Taip niekas tavęs nemylės...“.  

Nedidelė moderni Dubingių bažnyčia negalėjo sutalpinti visų susirinkusių. Teko statyti papildomas kėdes, žmonės būriavosi pasieniais ir lauke. Netilpusieji pro praviras duris gaudė kiekvieną aktoriaus Dainiaus Svobono skaitomą žodį,  kiekvieną choro akordą. Galingais dirigento mostais choro vadovas profesorius P. Bingelis pradėjo šią meilės Tėvynei dedikaciją, pasibaigusią publikai vieningai atsistojus ir sugiedojus „Lietuva brangi“. Koncertas buvo tikrai emociškai turtingas – aktoriaus skaitomi tekstai žadino klausytojų tai juoką, tai graudžius tragiškų istorijos momentų prisiminimus.

„Pažaislio muzikos festivalis ateina į daugelį  nuošalių Lietuvos miestelių, atnešdamas netikėtus muzikinius atradimus ne tik vietos gyventojams, bet ir kartais čia netgi specialiai iš toli atvykstantiems klausytojams“, - sakė festivalio direktorė G. Mikaitienė.

Koncertą papildė ir praturtino Kauno valstybinio choro penkių dešimtmečių kelią apžvelgianti paroda, kurią paruošė Kauno miesto muziejaus filialas K. ir M. Petrauskų muziejus. Lankytojai įdėmiai žvelgė į senesnes ir dar naujas choro koncertų nuotraukas, širdin dėjosi žymių pasaulio muzikų žodžius apie šį iškilų Lietuvos muzikos kolektyvą.