Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2019

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS 35-AJAME KANARŲ SALŲ TARPTAUTINIAME MUZIKOS FESTIVALYJE


2019 01 25


Kauno valstybinis choras sugrįžo iš 35-ojo Kanarų salų tarptautinio muzikos festivalio, kuriame su didžiuliu pasisekimu atliko vieną gražiausių G. Verdi kūrinių – „Requiem“. Chorui talkino solistai Bryn Terfel, Celso Albelo, Mariangela Sicilia ir Marianna Pizzolato bei Gran Kanarijos filharmonijos orkestras, dirigavo Karel Mark Chichon. 
"Kelionė buvo sunki, - pasakojo choro vadovas prof. P Bingelis. - Tačiau vertėjo, nes patekome į aukščiausio lygio festivalį, kuris mums buvo ir didelis išbandymas, ir puiki kūrybinė patirtis". 
„Labai džiaugiamės galėdami pakviesti žymiausius Europos ir pasaulio muzikos kolektyvus ir atlikėjus, pasiūlyti programą, kuri dovanoja nepamirštamų akimirkų: pažintį su tarptautinės klasės atlikėjais ir orkestrais, įvairių epochų muzikos korifėjų kūryba, nuostabiais solistais“, - sakė festivalio organizatoriai.
Festivalyje dalyvavo Hamburgo ir Sankt Peterburgo filharmonijų simfoniniai orkestrai, Bremeno filharmónijos kamerinis orkestras, Kadakeso (Katalonija) orkestras, garsi Argentinos pianistė Martha Argerich ir žinomas senovinės muzikos ansamblis "Hisperion XXI" bei kiti pripažinti atlikėjai. 
"Kauno chorui talkino puikus Gran Kanarijos filharmonijos orkestras, kurio atlikėjai surinkti iš įvairių pasaulio šalių,- pasakojo Kauno filharmonijos vadovas J. Krėpšta. - Pasiruošimas koncertams vyko keturias dienas, labai intensyviai ir atsakingai. Pirmiausia choras repetavo su koncertmeisteriu, po to su orkestru, o paskutines dvi dienas ir su solistais. Atrodytų, gerai pažįstamas kūrinys, kurį Kauno choras atlieka daugelį metų, tačiau šį kartą užduotys buvo gerokai skirtingos". 
Šis italų kompozitoriaus kūrinys Kanarų salų klasikinės muzikos festivalyje buvo atliktas pirmą kartą. Pirmasis koncertas vyko Tenerifėje, Auditorio de Tenerife Adan Martin salėje, po to kitoje Kanarų saloje, Gran Kanarijoje, Auditorio Alfredo Kraus salėje. 
Dirigentas K. M. Chichonas jau pirmoje reperticijoje pasakė, kad jis visiškai kitaip įsivaizduoja šį "Requiem", nei W. A. Mozarto, H. Berliozo ar J. Brahmso kūrinius. Jis šį kūrinį prilygino G. Verdi operoms, su joms būdinga dramine raida ir dinamika. K.M. Chichonas yra buvęs žymiausio G. Verdi specialisto Riccardo Muti asistentu ruošiant šį kūrinį, o taip pat dirbęs su garsiuoju Kurtu Masuru, todėl galėjo palyginti dvi labai skirtingas kūrinio interpretacijas. 
"Kauno choras šį "Requiem" dar niekada nebuvo taip dainavęs, - sakė maestro P. Bingelis. - Labai daug priklauso nuo dirigento, kaip jis supranta kūrinį. K. M. Chichon diriguoja daug G. Verdi ir G. Puccini operų, puikiai išmano italų muziką. Šis kūrinys reikalauja ypatingo vokalinio išraiškingumo, remiasi dramaturgine linija, panašiai kaip operos. Dirigento reikalavimai buvo dideli, malonu, kad juos sugebėjome patenkinti. Atsisveikindamas jis ištarė - "Iki greito pasimatymo". Publika mus priėmė nuostabiai. Didžiąją salės dalį sudarė svečiai iš Skandinavijos ir Vokietijos. Koncerto metu salėje vyravo mirtina tyla. Jautėme didelį klausytojų dėmesį ir pagarbą". 
Kauniečius sužavėjo salių akutika. Šios dvi nedidelės salos turi puikias sales, kviečia žymius atlikėjus. Dainavo garsūs solistai: sopranas Mariangela Sicilia, mecosopranas Marianna Pizzolato ir bosas seras Bryn Terfel kartu su debiutuojančiu jaunu Tenerifės tenoru Celso Albelo. Ypač šiltai apie Kauno chorą atsiliepė B. Terfel: "Jūsų chorą priskiriu prie pačių stipriausių pasaulio chorų, su jumis dirbti garbė ir gera patirtis". 
„Labai malonu buvo matyti, kaip pasibaigus koncertams dirigentas ir publika dėkoja atlikėjams, - pasakojo J. Krėpšta. – Tradiciškai didžioji aplodismentų dalis tenka solistams, tačiau šį kartą ypač didelių ovacijų sulaukė choras. Kai į sceną išėjo maestro Petras Bingelis ir pristatė chorą, salė tiesiog sprogo nuo plojimų ir šauksmų. Tokią reakciją tenka retai matyti.