Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2018

ADVENTO METU - MONUMETALUSIS G.VERDI „REQUIEM“


2018 11 18


Advento laikotarpiu Kauno valstybinis choras kviečia išgirsti vieną svarbiausių savo repertuaro opusų, monumentalų gedulingų mišių formos muzikos kūrinį – Giuseppe Verdi (1813–1901) „Requiem“ keturiems solistams, chorui ir simfoniniam orkestrui. Prof. P Bingelis šį kūrinį į choro repertuarą įtraukė prieš keturis dešimtmečius. „G. Verdi „Requiem“ - tarsi sukurtas mūsų chorui; tai – tarsi spalvinga drobė su aistringomis kulminacijomis, su ryškiai pabrėžtu dramos elementu (...). Šiame kūrinyje chorui nereikia ieškoti tam tikro stiliaus, atlikimo manieros, braižo. Jis tiesiog jam sukurtas“.

Italų poeto ir novelisto Alessandro Manzoni atminimui sukurtos mišios yra vienas iš dažniausiai atliekamų chorinių kūrinių pasaulyje. „Requiem“ iki šių dienų išlieka unikaliu kompozitoriaus talento liudijimu, atspindinčiu jo draminį ir psichologinį genialumą, nesuvaržytą įprastų teatrinių apribojimų. Mat kompozitoriaus šlovės viršūnėje sukurtos mišios niekada neturėjo liturginės paskirties – šis didingas koncertinis kūrinys visų pirma įkūnija gyvybės ir mirties dvikovą žmogaus viduje ir Visatoje.

G. Verdi „Requiem“ atliks įspūdingas Lietuvos operos solistų kvartetas: Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro primadona sopranas Sandra Janušaitė, charizmatiškoji Vokietijos Eseno operos teatro solistę mecosopranas Ieva Prudnikovaitė ir garsiausiose pasaulio scenose laukiami tenoras Edgarą Montvidą ir bosas-baritonas Kostas Smoriginas. Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui šį vakarą diriguos orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas G. Rinkevičius.

2018 m. Gruodžio 14 d. 19 val.  Vilniaus kongresų rūmai