Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2018

50-ASIS KAUNO VALSTYBINIO CHORO SEZONAS


2018 08 24


Paprastai teatrai, filharmonijos savo kūryboinį sezoną pradeda antroje rugsėjo pusėje. Kauno valstybinio choro vadovas profesorius Petras Bingelis sako, kad jo kolektyvas rudens sezoną pradėjo tik grįžęs po atostogų per Žolinės šventę Pažaislio fesivalyje. Tačiau prieš akis - ilgas ir turiningas šio išskirtinio kolektyvo  jau 50-asis sezonas. Todėl galime tikėtis daug gražių ir prasmingų koncertų, ir žinoma premjerų.

                 Gerb. maestro, Žolinių šventėje skambėjo choro atliekamos mišių giesmės ir programa "Taip niekas tavęs nemylės".

- Simboliška, kad sezoną pradedame atlikdami kūrinius, skirtus Dievui ir Tėvynei. - sako Kauno valstybinio choro vadovas prof. Petras Bingelis. - Galime drąsiai pasakyti, kad mūsų brangios Tėvynės niekas taip nemylės, nebus taip arti savęs ir Tėvynės, kaip kolektyvas, kuris jau 50-ą sezoną muzikiniais kūriniais įprasmina, taurina, garsina Tėvynę, kurioje visi gyvename, kur visiems jauku, gera ir miela. Jau minėta V. Bartulio sudaryta programa "Taip niekas tavęs nemylės..." skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Tai muzikinis literatūrinis kaleidoskopas, pristatantis ryškiausius mūsų istorijos epizodus.   Šiuo metu ji ypač populiari, su ja keliaujame per miestus ir miestelius.

- Ką naujo ir įdomaus girdėsime naujajame sezone?

Šiuo metu kolektyvas intensyviai koncertuoja, bet tuo pačiu repetuoja naują  V. Bartulio programą "Nepriklausomybės gimimas". Jos premjera laukia jau netrukus - rugpjūčio 29 d. VI-ajame forte.

                 Kokie  didieji sezono koncertai? Jubiliejinio sezono pirmoji pusė paženklinta simboliniu ženklu: skambės netgi du „Faustai“ - spalio mėnesį laukia Hektorio Berliozo "Fausto pasmerkimas",  opera oratorija. Tai retai atliekamas kūrinys, reikalaujantis didelių meninių pajėgų. Spalio 12 d. šį kūrinį galėsite girdėti Kongresų rūmuose Vilniuje, o spalio 13 d. – Kauno filharmonijoje. Gruodžio 5,6,7,8,9 d. Ch. Gunoud opera „Faustas“  Kongresų rūmuose. Tai chorinė opera, kuriai reikalingas skambus galingas choras. Kiekvienas mūsųs – savotiškas Faustas: menininko likimas visada reikalauja atiduoti visą save kūrybai, atsisakyti daugelio dalykų, susitelkti į savo darbą.

Kaunas puoselėja gražias Vėlinių minėjimo tradicijas, viena jų -  choro atliekamos  gedulingosios Mišios „Requiem”. Spalio 31 d. susikaupimo valandai pakviesime į seniauisią  sakraliąją miesto erdvę – Šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedrą baziliką. Skambės žymiausio klasicizmo epochos – Wolfgango Amadeus Mozarto „Requiem“.Tai ypatingas kūrinys mūsų kolektyvui. Jis skambėjo pirmaisiais mūsų kolektyvo gyvavimo metais, skamba ir praėjus pusei amžiaus. Nemirtingas Mozarto genijus ypatingoje aplinkoje suburs šimtus kauniečių. Gal būt kai kurie jų prisimins ir pirmuosius mūsų kolektyvus koncertus.

Dar vienas “Requiem”, G. Verdi kūrinys, skambės gruodžio 14 d. Vilniuje , o 15 d. Kauno filharmonijoje. 
Lapkričio mėnesį numatomas festivalis "Iš arti". Tai šiuolaikinės muzikos festivalis, kuriame visada tikimės malonių netikėtumų.

Gruodį vėl skambės didingi kūriniai - L. Beethoveno "Missa solemnis".

Karlo Orfo Carmina Burana. Ir, kaip kasmet, kartu su simfoniu orkestru ir solistais kviesime kauniečius į Naujametinį koncertą.
                 Kolektyvas keliauja po Lietuvą, bet jis laukiamas ir tolimesniuose kraštuose.

Į svečius vešime tai, ką puoselėjame daugelį metų ir mokame geriausiai. Sausio mėnesį planuojame Gran Kanarijoje atlikti  Verdi "Requiem". Numatomos seniai planuotos kelionės į Sakartvelą metu kitą vasarą, birželio mėnesį, šį nuostabų kūrinį atliksime kartu su Izraelio filharmonijos simfoniniu orkestru ir dirigento Zubinu Mehta.

Kuo džiugins kauno valstybinis choras ateinančiais metais Kauno ir Lietuvos klausytojus?

Su Vilniaus city opera kolektyvu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, kursime puikų operos spektaklį - P. Čaikovskio "Pikų damą". Režisierė Dalia Ibelhauptaitė kaip visada numato daug įdomių naujovių. Ateinančių metų  vasario 20–24 d. turėsime retą  galimybę išvysti olistę Asmik Grigorian  scenoje su mama – primadona Irena Milkevičiūte.  1919 metai paženklinti mūsų nacionalinės muzikos patriarcho kompozitoriaus Juozo Naujalio vardu. Jo 150 metų jubiliejų pažymėsime Kauno valstybinėje filharmonijoje balandžio 9 d. kartu su žymiausiais solistais ir simfoniniu orkestru. Ateinančių metų Kauno kultūros pasididžiavimas -  Pažaislio festivalis -  bus skirtas mūsų kolektyvo jubiliejui. Šiuo metu ruošiama jo programa.

                 Kolektyvas yra įrašęs daug daug klasikos ir populiarios muzikos kūrinių. Ką numatote nuveikti šį sezoną?

Norėtųsi pabaigti M.K. Čiurlionio kūrinių plokštelę, esame skolingi Česlovui Sasnaukui, kurio jubiliejų minėjome užpernai, artėja Eduardo Balsio 100-osios gimimo metinės. Na ir, žinoma, jubiliejinė KVCH plokštelė - populiarių klasikos ir šiuolaikinių kompozitorių įrašai. Darbai pradėti dideli, bet, kaip visda trūksta lėšų jiems užbaigti.