Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2018

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS PRADĖJO PAŽAISLIO MUZIKOS FESTIVALĮ


2018 06 07


Kauno valstybinis choras ir  Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras tradiciškai pradėjo jau 23-iąjį Pažaislio muzikos festivalį. Koncertas buvo skirtas legendinio Lietuvos tenoro Virgilijaus Noreikos atminimui. Scenoje išvydome maestro mokinį tenorą Edgarą Montvidą bei Virgilijaus Noreikos vokalistų konkurso antrosios vietos laimėtoją baritoną Modestą Sedlevičių bei publikos simpatijų prizą pelniusį sopraną iš Ukrainos Tetjaną Žuravel. Nuostabiai vasarišką sekmadienio vakarą minios klasikinės muzikos gerbėjų tiesiog užplūdo Pažaislio vienuolyno kiemą. Puikiai nuskambėjo Kauno valstybinio choro atliekamos G. Verdi melodijos: „Sanctus“ iš „Requiem“,  choras iš operos  „Traviata“, choras iš operos „Nabukas“, Čigonų choras iš operos „Trubadūras“.

Į vienuolyno kiemą susirinkusią gausią publiką džiugino ne tik vasariškas oras, bet ir nuostabi koncerto programa: klausytojų mėgstami duetai ir arijos.  Žiūrovus sužavėjo T. Žuravel, atlikusi Violetos ariją is „Traviatos“ , Liučijos arija  iš G. Donizetti „Lučijos di Lamermur". Solidžiai skambėjo Modesto Sedlevičiaus atliekama Ūdrio daina iš V. Klovos operos „Pilėnai“(su choru). Koncerto kulminacija tapo Edgaro Montvido atliekama kompozitoriaus Algimanto Raudonikio daina „Švelnumas", be kurios buvo neįsivaizduojamas V. Noreikos repertuaras. „Šis kūrinys mums labai stipriai siejasi su Virgilijumi Noreika, – pasakojo solistas Edgaras Montvidas. – Maestro mums visuomet atnešdavo šūsnį lietuviškų kūrinių, jis labai skatino savo studentus į repertuarą įtraukti lietuvių kompozitorių kūrinius. Publika dar puikiai prisimena Maestro balsą skamban šiam kūriniui. Bet aš manau, kad tai bus simbolinis aktas, tarsi gyvenimas tęsiasi toliau ir kūriniai tęsiasi toliau, kuriuos perima Maestro mokiniai...", – emocijomis apie savo mokytoją ir jo vizite kortele tapusią dainą „Švelnumas“ dalinosi tenoras Edgaras Montvidas.

Koncerte taip pat skambėjo Adorno arija iš G. Verdi operos „Simon Boccanegra“, arija iš A. Thomas operos „Hamletas“,   Džildos arija, Hercogo ir Džildos duetas iš G. Verdi operos „Rigoletas“, Rozinos ir Figaro duetas iš G. Rossini operos „Sevilijos kirpėjas“, duetas iš G. Bizet operos „Perlų žvejai“, Cerlinos ir Don Žuano duetas iš W. A. Mozarto operos „Don Žuanas“, Kalafo arija iš G. Puccini operos „Turandot“.

Pažaislio muzikos festivalis iškeliauja į visą vasarą truksiančią muzikinę kelionę po Kauno ir visos Lietuvos koncertines erdves. Festivalis klausytojus pakvies net į 42 koncertus, o artimiausias susitikimas jau birželio 7-osios vakarą Babtyno-Žemaitkiemio dvare egzotiškų muzikos žanrų fiestoje „Kai tango susitinka bosanovą“.