Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2018

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS PROGRAMOJE "MIELASIS BRAMSAS"


2018 03 08


Kauno valstybinis choras  ir  Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras kviečia į ypatingą programą "Mielasis Bramsas", kurioje skambės Johaneso Bramso ir Roberto Šumano kūriniai.

"Bramsas - vienas didžiųjų XIX a. Vokietijos kompozitorių. Labai dėkinga muzikinė medžiaga leidžia atsiskleisto kiekvienam balsui, kiekviena partija yra dėkinga atlikėjams, - sako Kauno valstybinio choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas prof. Petras Bingelis. -  Bramsas reikalauja dirigento profesinės ir meninės brandos. Bramsą akademijose leidžia diriguoti tik baigiamuosiuose kursuose. Pagal sugebėjimą diriguoti Bramso kūrinius galima spęsti apie dirigento lygį ir brandą".

Labai įdomu bus išgirsti, kaip šio genialaus kompozitoriaus kūrinius interpretuos jaunas talentingas dvidešimtmetis dirigentas Martynas Stakionis. Jis asistavo M.Gražinytei statant du spektaklius Valstybiniame Zalcburgo operos teatre, taip pat parengė tris premjeras Hamburgo kamerinėje operoje, dirigavo orkestrui „Kremerata Baltica“, koncertavo Paryžiuje, Taline, Prahoje ir kitose Europos salėse, ne kartą dirigavo Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje. Nuo 2015 m. M. Stakionis studijuoja prof. Ulricho Windfuhro klasėje Hamburgo muzikos ir teatro akademijoje. Nuo 2017 m. dirba Hamburgo kamerinės operos muzikos vadovo asistentu. 

„Dirigentas turi būti tvirtas kaip uola, nė akimirką nepasiduoti silpnumui. Man atrodo, kad tikras menininkas kritiškais momentais sugeba parodyti savo galimybių maksimumą. Ne būdamas vienas ar repetuodamas, bet – prieš publiką“, – sako M. Stakionis.

Pirmoje koncerto dalyje skambės „Tragiškoji uvertiūra“  ir „ Parkų daina“,  o ją užbaigs  trijų dalių „Likimo daina“, parašyta pagal Friedricho Hölderlino poemą, vienas ryškiausių J. Brahmso kūrinių chorui ir orkestrui po „Vokiškojo Requiem“.  

Bramsas vyresnių kolegų nebuvo suprastas. Jį skeptiškai vertino F. Listas ir R. Vagneris. Gal todėl pasakojama, kad klausydamasis, kaip J. Bramso Skerco op. 4 atlieka F. Listas, dvidešimtmetis Bramsas užmigo. 

Robertas Šumanas buvo J. Bramso amžininkas ir bičiulis,  savo straipsnyje gyrė J. Bramsą, kuris vėliau jis labai suartėjo su Šumano žmona Klara.

Taigi, jūsų laukia puikus koncertas "Mielasis Bramsas..."

 

Programa

JOHANNES BRAHMS – „Tragiškoji uvertiūra“ d-moll, op. 81
JOHANNES BRAHMS – „Likimo deivių Parkų daina“ („Gesang der Parzen“), op. 89
JOHANNES BRAHMS – „Likimo daina“ („Schicksalslied“), op. 54
ROBERT SCHUMANN – „Manfredo“ uvertiūra, op. 115
ROBERT SCHUMANN – Ketvirtoji simfonija d-moll, op. 120

Atlikėjai

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas)

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS (meno vadovas Petras Bingelis)

Dirigentas MARTYNAS STAKIONIS

 2018 m. kovo 23 d., penktadienis, 18.00

 Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

 

 2018 m. kovo 24 d., šeštadienis, 19.00 ("Likimo daina")

Lietuvos valstybinė filharmonija, Vilnius