Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2018

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS VUPERTALYJE


2018 01 11


 

Seni bičiuliai sustiks Vokietijoje, Vupertalyje: sausio 8 d., pirmadienį,  20 val. Justus Franzas ir Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas P. Bingelis) kviečia į „Tautų filharmonijos" (Philharmonie der Nationen) naujametinį koncertą Vupertalio istorinėje didžiojoje miesto salėje "Stadthalle am Johannisberg".

Justus Franzas kartu su Kauno valstybiniu choru atliks Ludwigo van Bethoveno devintąją simfoniją su baigiamuoju choru "Į džiaugsmą". Pagrindinė paskutinio posmo mintis  "Visi žmonės tampa broliais"  1985 m. buvo paskelbta kaip oficialus Europos ES himnas. Šio kūrinio rankraštis devintojoje simfonijoje buvo įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašo katalogą "Pasaulio atmintis".

 „Tautų filharmonijos" (Philharmonie der Nationen) projektai yra labai įdomūs ir orasmingi. Kelis kartus per metus čia susitinka muzikantai iš daugelio tautų intensyvaus darbo ir turistinių projektų metu. Serbai koncertuoja  su slovėniais, sirai su izraeliečiais, kinai su prancūzais, rusai su ukrainiečiais. Justus Frantzui pavyko surinkti talentingiausius pasaulio muzikantus ir  sukurti darniai skambantį  aukščiausio lygio muzikinį kolektyvą. 

Petras Bingelis ir Justus Franz. Roberto Koncevičiaus nuotrauka