Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

2017

"TAIP, DONELAITI!" SKAMBĖJO KAUNE


2017 11 16


Lapkričio 19 d. 11 val. Kauno evangelikų liuteronų bažnyčioje,  Muitinės g. 8, skambės muzikinė programa  „Taip, Donelaiti! Keturi pamokslai“. Ją  atliks Kauno valstybinis choras, meno vadovas Petras Bingelis, ir  aktorius Dainius Svobonas, - pamokslininkas ir pasakotojas. Girdėsime Vlado Švedo, Giedriaus Kuprevičiaus, Algimanto Bražinsko dainas ir liuteronų giesmes.

Programą vainikuos ketvirtasis pamokslas, idėjos autoriaus V.Bartulio žaismingai perteiktas „tautinio“ repo stiliumi. Kompozitorius Vidmantas Bartulis į šį disputą pažvelgė savitu aspektu, surinkdamas poemos „Metai“ tekstus į vientisą siužetą – pasakojimą, kurio metu skamba keturi K.Donelaičio pamokslai lietuvninkams.

Literatūrologai iki šiol diskutuoja, ar vaizdingi K.Donelaičio pamokslai įtakojo poemos „Metai“ gimimą, ar Tolminkiemio parapijos tikintiesiems iš sakyklos skambėdavo kuriamo šedevro ištraukos.

Grožinės lietuvių literatūros pradininku laikomas K.Donelaitis buvo neeilinė, universalių gebėjimų asmenybė, tarsi iš renesanso epochos nužengęs kūrėjas. Greta išskirtinio literatūrinio talento, jis atsiskleidė kaip kompozitorius, kūręs bažnytinę muziką, nagingas meistras, sukonstravęs fortepijoną, barometrą, laikrodį, kaip žemės žmogus, mokėjęs žemę dirbti ir mylėti.