Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

MAIRONIS. LYRIKA. SKAITO L. NOREIKA

 

Gaminio numeris: 4779022074943 

 

Maironis. Juozas Naujalis

Laimonas noreika (skaitovas)
Kauno valstybinis choras

(vad. P. Bingelis)

Dirigentas Petras Bingelis


V-as albumas iš kolekcijos "Lietuvių aktorių balsai".


Albume "Maironis. Lyrika. Skaito Laimonas Noreika" skamba naujausi aktoriaus Laimono Noreikos (g.1926) įrašai ir 1966-aisiais Vilniaus plokštelių studijoje įrašyta plokštelė, minima Lietuvos rekordų knygoje. Įrašo originalas saugomas Centriniame valstybės archyve.

 

Albumo anotacijoje prof. habil. dr. Vanda Zaborskaitė rašo: "L. Noreika Maironio poezijoje ieško emocijų turtingumo, drauge pabrėždamas minties, refleksijos ir vidinio dramatizmo momentus. Jo interpretuojamas Maironis skambėjo itin gyvai ir aktualiai okupacinės priespaudos metais, o vėliau - Atgimimo ir Sąjūdžio laikais, žadino viltį, tikėjimą, drąsą. Plokštelė pasklido milžiniškais tiražais, beveik 100 000 egzempliorių. Bet ir šįmet, minint Maironio gimimo 145-ąsias ir "Jaunosios Lietuvos" parašymo 100-ąsias sukaktuves, mūsų didžiojo klasiko poezija į klausytoją prabyla nesenstančia savo kūrybos prasme".


Šio albumo leidybą remia Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcija pagal Lietuvos tūkstantmečio programą. Kompaktinėje plokštelėje taip pat skamba trys Juozo Naujalio dainos (Už Raseinių ant Dubysos / Jaunimo giesmė / Lietuva brangi) Maironio žodžiais, kurias dainuoja Kauno valstybinis choras, meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis.