Pasirinkite kalbą

LT
EN
PL
RU
FR
DE
IT
ES

Paieška

Ieškoti

Susisiekite su mumis

lt Rašykite mums Paieška

CHORO MUZIKA A CAPELLA

 

Organizatorius:probaltica.art.pl

kvch.lt nuotr.

 

2017.05.13, 19:30

Torunės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, Lenkija 

 

XXIV Baltijos šalių muzikos ir meno festivalis „Probaltica“

Baigiamasis koncertas

 

Choro muzika a capella

 

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis

 


 

Dirigentas Petras BINGELIS

 


 

Festivalis „Probaltica“ rengiamas Torūnėje nuo 1994 m. Ankstesniuose festivalio koncertuose dalyvavo dešimtys profesionalių kolektyvų, žymių muzikų ir dailininkų iš 10 Baltijos šalių. Festivalio sumanymas gimė XX a. paskutinio dešimtmečio pradžioje, Baltijos kraštuose vykstant Atgimimo įvykiams. Tuomet paaiškėjo, kiek nedaug, nepaisant geografinio artumo, šių šalių gyventojai žino apie vienas kito principus. Festivalis siekia tai pakeisti, todėl jame buvo atsižvelgiama į poreikį pristatyti Lenkijos visuomenei visų Baltijos šalių meną.

 

Festivalio organizatoriai yra įsitikinę, jos susipažinimas su dažnai nežinoma festivalyje dalyvaujančių šalių kultūra naikina išankstines nuostatas ir antagonizmus, egzistuojančius tarp atskirų tautų, veda sutarimo ir bendradarbiavimo besiintegruojančios Europos rėmuose link. Labiausiai šį bendradarbiavimą galima įžvelgti muzikos ir vaizduojamojo meno kuriamame pasaulyje, tiek tarp kūrėjų ir atlikėjų, tiek ir tarp kūrėjų bei publikos. Festivalis ne kartą parodė, kad nepaisant verbalinės komunikacijos sunkumų, muzikai kartu atlieka skirtingų šalių kompozitorių kūrinius, nes muzika yra universali kalba.


Festivalis ne kartą pelnė itin aukštus Europos Komisijos Briuselyje įvertinimus kaip vienas iš geriausių europinės integracijos sumanytojų.

 

kvch.lt inf